Obniż koszty i zmniejsz emisję dwutlenku węgla w sieci dystrybucji piwa

Konsumpcja piwa na świecie wzrasta. Przewiduje się, że do 2025 roku produkcja piwa będzie wzrastać w tempie 3,7% rocznie (CAGR). Jednak koszty piwa rosną, podczas gdy światowe plony, takie jak pszenica i jęczmień, mają się zmniejszać. Tak donosi Światowe Forum Ekonomiczne w artykule z czerwca 2021 roku. Wszystko z powodu ekstremalnych upałów, suszy i rosnących kosztów energii w przyszłości.

DATA 2023-11-28

Konsumpcja piwa na świecie wzrasta. Przewiduje się, że do 2025 roku produkcja piwa będzie wzrastać w tempie 3,7% rocznie (CAGR). Jednak koszty produkcji piwa rosną, podczas gdy światowe plony zbóż, takich jak pszenica i jęczmień, mają się zmniejszać. Tak donosi Światowe Forum Ekonomiczne w artykule z czerwca 2021 roku. Wszystko z powodu ekstremalnych upałów, suszy i rosnących kosztów energii w przyszłości.

 

Na tym tle browary zastanawiają się, jak dążyć do działalności neutralnej dla klimatu i zwiększyć swoją wiarygodność w zakresie zrównoważonego rozwoju. W rezultacie producenci piwa - zarówno duże browary, jak i browary rzemieślnicze - podejmują kroki w celu zmniejszenia śladu węglowego swojej działalności, czyniąc z piwa zagęszczonego atrakcyjną alternatywę dla dzisiejszych tradycyjnych metod produkcji.

Zmniejszenie śladu węglowego sieci dystrybucji piwa

Co by było, gdybyś mógł zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w swoim browarze, obniżyć koszty i zminimalizować problemy związane z łańcuchem dostaw, zapewniając jednocześnie wysoką jakość swojego piwa? Możesz, dzięki systemowi zagęszczania Alfa Laval RevosTM. Revos to wysokociśnieniowy, niskotemperaturowy system zagęszczania w procesie odwróconej osmozy, który usuwa wodę z piwa i napojów, zachowując jednocześnie oryginalny profil smakowy po ponownym uwodnieniu. Wykorzystując opatentowaną i energooszczędną technologię, Revos obniża koszty łańcucha dostaw

Obniżenie kosztów transportu w cysternach

Revos zapewnia znaczne oszczędności w zastosowaniach związanych z transportem luzem piwa. Na przykład, jeśli chodzi o transport luzem, przewożenie koncentratu piwa zamiast standardowego piwa zmniejsza liczbę przejazdów cysterny o około 65% (od 5 do 15 USD za hl). Obniża to również związaną z tym emisję dwutlenku węgla, a także koszty pracy i paliwa. Oszczędności różnią się w zależności od różnych czynników, takich jak koszty paliwa na danej trasie. Dostępny jest opcjonalny dodatek do dealkoholizacji piwa i produkcji hard seltzer.

Obniżenie kosztów  rozlewu piwa w puncie gastronomicznym

W przypadku  rozlewu piwa z rollbaru, bary mogą zaoszczędzić ponad 20 dolarów na hl na transporcie beczek, zwiększając swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój aż do punktu konsumpcji. System automatycznego wydawania piwa Alfa Laval Revos™, wyposażony w automatyczny system monitorowania, umożliwia kontrolę jakości wydawanego piwa lub napoju.

 

Piwo dystrybuowane w postaci koncentratu w kegach i mieszane z filtrowaną wodą gazowaną w barze oferuje korzyści dla wszystkich:

  • Browar i dystrybutor zmniejszają koszty transportu nawet sześciokrotnie, co umożliwia oszczędności i/lub wzrost zysku w całym łańcuchu dostaw.
  • Browar otrzymuje również w czasie rzeczywistym dane o jakości nalewanego piwa (temperatura, nasycenie dwutlenkiem węgla, ABV, natężenie przepływu) z systemu wydawania piwa.
  • Bary cieszą się zmniejszoną częstotliwością dostaw i minimalnymi wymaganiami w zakresie przestrzeni magazynowej
  • Klienci cieszą się doskonałym smakiem piwa beczkowego o stałej jakości produktu i mniejszym śladzie węglowym

Doskonały smak z koncentratu

Koncentraty piwa, wina i cydru Revos przeszły rygorystyczne testy poprzez nieformalne porównania sensoryczne, formalne panele smakowe na dużą skalę oraz analizę headspace - używając smaku, aromatu i odczucia w ustach jako kryteriów. Testy sensoryczne wykazały minimalne lub żadne mierzalne różnice pomiędzy napojem kontrolnym (świeże piwo) a napojem testowym (piwo rehydratyzowane).

Alfa Laval Revos - kompleksowe rozwiązania

Alfa Laval wspiera klientów we wprowadzaniu koncentratów piwa za pomocą systemów Revos w całym łańcuchu dostaw. Po stronie transportu i magazynowania Alfa Laval oferuje rozwiązania w zakresie przetwarzania i pakowania, natomiast po stronie rozlewu piwa, Alfa Laval oferuje pasteryzację oraz rozwiązanie Revos do rozlewu  piwa.

Spróbuj zanim kupisz

Nie wierz nam na słowo. Przetestuj system zagęszczania Alfa Laval Revos. Wyślij osiem beczek swojego piwa lub napoju do jednego z dwóch ośrodków testowych Alfa Laval (w USA lub Danii) i weź udział w degustacji na miejscu i ocenie wydajności. Możesz również wynająć i przetestować urządzenie na skalę komercyjną, aby określić wydajność i jakość koncentratu w Twoim zakładzie.