Contherm Max dla niezawodnej i energooszczędnej produkcji żywności o wysokiej jakości i czystym oznakowaniu

Po doświadczeniu problemów z uszczelnieniem w wymiennikach ciepła z powierzchnią zgarniającą (SSHE) innego producenta, amerykański producent żywności Cedar's Foods zwrócił się o pomoc do Alfa Laval. o pomoc. Rozwiązanie? Wymienniki ciepła Alfa Laval Contherm® SSHE rozwiązały problemy z uszczelnieniem, a kilka lat później, dwuścienne wymienniki ciepła Contherm Max SSHE zwiększyły wydajność produkcji i poprawiły efektywność energetyczną Cedar's Foods.

DATA 2023-11-28

Dzisiejsi konsumenci dbający o zdrowie chcą kupować pyszne produkty spożywcze wytwarzane ze świeżych, naturalnych składników. Cedar's Mediterranean Foods, amerykański producent o ugruntowanej pozycji na rynku, od dawna uwzględnia ten trend - produkując organiczny hummus, dipy do przekąsek i sałatki, wykorzystuje technologię pasteryzacji, aby zapewnić trwałość i utrzymać swoje produkty bez konserwantów.

Kiedy uszczelki oryginalnych skrobanych powierzchniowych wymienników ciepła (SSHE) firmy miały problemy z niezawodnością i wydajnością, przestoje były kosztowne. Dyrektor operacyjny Cedar's Foods, Nick Scangas, postanowił dowiedzieć się więcej o systemach Contherm firmy Alfa Laval. Po długich dyskusjach, Alfa Laval dostarczyła pięć wymienników ciepła Contherm SSHE do podgrzewania, pasteryzacji i chłodzenia hummusu Cedar's zgodnie ze specyfikacją projektową.

 

Silne partnerstwo, 30% wzrost rocznego biznesu
Terminowe dostawy, doskonałe parametry termiczne i mechaniczne oraz głębokie zaufanie ukształtowały współpracę pomiędzy Cedar's Foods i Alfa Laval - nie wspominając już o doskonałych parametrach urządzeń Contherm SSHE.

"Potrzebowaliśmy rozwiązania, które podgrzeje nasz produkt do temperatury, która zabije zanieczyszczenia, a następnie schłodzi go z powrotem i przełoży do naszego kubka" - mówi Scangas o procesie pasteryzacji hummusu. "Potrzebowaliśmy czegoś niezwykle niezawodnego. Takim urządzeniem było Alfa Laval Contherm".

Contherm z łatwością wytrzymuje wysokie ciśnienie pasteryzacji hummusu, którego nie wytrzymywały oryginalne SSHE, skutecznie eliminując awarie uszczelek. Rezultat: niezawodne działanie i dłuższy czas pracy.

"Mogliśmy skupić się na naszej podstawowej działalności i zaufać technologii" - mówi Scangas.

 

Wzrost zdolności produkcyjnej

Po latach bezproblemowej produkcji hummusu i rosnącym popycie na całkowicie naturalny hummus z czystą etykietą, Cedar's Foods potrzebował zwiększyć swoje możliwości produkcyjne. W tym czasie Alfa Laval prowadziła prace nad Contherm Max, nową dwuścienną komorą SSHE o znacznie większej powierzchni i do trzech razy większej wydajności niż standardowa Contherm Alfa Laval. W Centrum Testów Klienta Alfa Laval przeprowadzono dziesiątki prób, aby potwierdzić skuteczność ogrzewania, chłodzenia i oczyszczania w miejscu instalacji. Jednak dopiero w Cedar's Foods prototyp Contherm Max został przetestowany w rzeczywistych warunkach pracy.

"Nie było ze mojej strony żadnego wahania" - mówi Scangas. "Tak bardzo ufałem relacjom i sprzętowi, że po prostu powiedziałem: 'Zróbmy to'".

Jednak wysoki popyt na hummus firmy Cedar's Foods skłonił firmę do wykorzystania prototypu w celu przejścia bezpośrednio do produkcji na pełną skalę. Prototyp Contherm Max nie zawiódł, okazując się zdolny do produkcji - do tego stopnia, że firma Cedar's Foods go kupiła. W celu zwiększenia skali do produkcji komercyjnej firma Cedar's Foods zakupiła również dwie jednostki Contherm Core do ogrzewania i dwie jednostki Contherm Max do chłodzenia.

Kilka miesięcy później, nowa linia produkcyjna została uruchomiona. Dla Cedar's Foods, zalety Contherm Max firmy Alfa Laval były oczywiste: szybkie zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu, niezawodne działanie i możliwość zaspokojenia rosnącego popytu konsumentów.

 

System plug-and-play z możliwością instalacji i oszczędnością energii

Kolejną zaletą jest kompaktowa budowa i łatwość instalacji, ponieważ system typu plug-and-play może obniżyć koszty instalacji nawet o 30%. Dzięki większej wydajności Contherm Max, w Cedar's Foods może pracować mniejsza liczba systemów o niższym całkowitym zapotrzebowaniu na energię, co zapewnia oszczędność energii.

 

Niezawodny serwis i wsparcie

Ponieważ Cedar's Foods stale rozwija swoją działalność, Alfa Laval służy radą, serwisem i wsparciem. Pracownicy Cedar's Foods rozumieją jak obsługiwać i konserwować wymienniki ciepła z powierzchnią zgarniającą. Zapewnia to dłuższy czas pracy.

Aby sprostać rosnącemu popytowi, firma Cedar's Foods zakupiła dwa dodatkowe pasteryzatory, w tym sześć jednostek Contherm Max. Od momentu nawiązania współpracy z Cedar's Foods, Alfa Laval zainstalowała ponad 30 wymienników ciepła na liniach produkcyjnych producenta organicznego hummusu.

"Wsparcie jest tu cenniejsze niż jakikolwiek sprzęt" - podsumowuje Scangas. "Jest znakomite. Dlatego zamierzam kupować kolejne systemy. Po prostu nie ma drugiego wyboru".

Nick Scangas, dyrektor operacyjny w Cedar's Foods

Nasze przedsiębiorstwo energetyczne przeanalizowało zużycie energii w zakładzie. Oszczędności energii uzyskane dzięki Contherm Max są znaczące i stanowią około 25% naszej inwestycji".

 

Christopher Gaudette, Dyrektor Finansowy w Cedar's Foods, na temat wsparcia i transferu wiedzy, jakie jego zespół otrzymuje od Alfa Laval.

Alfa Laval jest prawdziwym partnerem... Możesz podnieść słuchawkę telefonu i w ciągu godziny ktoś będzie w naszym zakładzie. To nie jest kwestia czasu, to jest kwestia pilności. Chodzi o to, abyśmy byli w stanie zapewnić ciągłość produkcji.