Alfa Laval and SSAB join forces to produce the first heat exchanger made using fossil-free steel | Alfa Laval

2022-06-13 Dane finansowe

Alfa Laval i SSAB łączą siły w celu wyprodukowania pierwszego wymiennika ciepła ze stali niezawierającej paliw kopalnych

Alfa Laval podpisała umowę z SSAB, szwedzkim producentem stali, dotyczącą współpracy w zakresie rozwoju i komercjalizacji pierwszego na świecie wymiennika ciepła wykonanego ze stali wyprodukowanej bez udziału paliw kopalnych. Celem jest, aby pierwsze urządzenie wykonane ze stali o obniżonej zawartości wodoru, było gotowe do 2023 roku. Współpraca ta jest również ważnym krokiem w dążeniu Alfa Laval do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku.

Wpływ produkcji stali na środowisko

Globalna produkcja stali odpowiada za 7 procent światowej emisji węgla. Nadchodząca wysokowytrzymała stal firmy SSAB produkowana w technologii HYBRIT, będzie przełomem w branży w procesie przechodzenia na bardziej zrównoważoną działalność.

Energooszczędne wymienniki ciepła Alfa Laval, stosowane w procesach przemysłowych na całym świecie, wykonane są w 40 procentach ze stali i są do 50 procent bardziej wydajne niż tradycyjne technologie. Oznacza to, że pozwalają na oszczędność energii i zmniejszenie emisji CO2. Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), efektywność energetyczna może przynieść ponad 40-procentową redukcję emisji gazów cieplarnianych do roku 2040, przy czym 50 procent tych oszczędności pochodzi z sektora przemysłowego.

Współpraca Alfa Laval i SSAB w celu stworzenia wymiennika ciepła z bezwęglowej stali

„Cieszę się, że mogę ogłosić współpracę z SSAB, która opiera się na naszym wspólnym doświadczeniu i determinacji w dążeniu do innowacji" - mówi Tom Erixon, Prezes i Dyrektor Generalny Alfa Laval. „Dzięki połączeniu ich stali bez zawartości paliw kopalnych i naszych energooszczędnych wymienników ciepła możemy przyczynić się do transformacji przemysłu w kierunku neutralności węglowej".

Martin Lindqvist, Prezes i Dyrektor Generalny SSAB mówi: "Jesteśmy dumni, że możemy powitać Alfa Laval jako partnera i cieszymy się na wspólne poszukiwanie sposobów na złagodzenie zmian klimatycznych.  Dzięki tej współpracy docieramy do nowych segmentów rynku i mamy nadzieję zainspirować nowych klientów."

Czy wiesz, że...

Firma Alfa Laval wyznaczyła sobie cel, aby do 2030 roku stać się neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości.

O Alfa Laval

Alfa Laval działa w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz przetwórstwa żywności i oczyszczania wody, oferując swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiej gamy branż działalności gospodarczej w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i przyspieszanie postępu - zawsze idzie o krok dalej, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są dedykowane do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Mają one również znaczący wpływ na poprawę efektywności energetycznej i odzyskiwania ciepła, optymalizację procesów uzdatniania wody i redukcji emisji zanieczyszczeń.

W ten sposób Alfa Laval przyczynia się nie tylko do sukcesu swoich klientów, ale także do pozytywnych zmian środowiskowych. Codziennie ulepszamy świat - Advancing better™.

Alfa Laval zatrudnia 17 900 pracowników. Roczna sprzedaż w 2021 roku wyniosła ok. 4 mld EUR. Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm.

O SSAB

SSAB to producent stali z siedzibą w Skandynawii i USA. SSAB oferuje produkty i usługi, które powstają w ścisłej współpracy z klientami, aby tworzyć silniejszy, lżejszy i bardziej zrównoważony świat. Firma zatrudnia pracowników w ponad 50 krajach i posiada zakłady produkcyjne w Szwecji, Finlandii i USA. Jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm i na Nasdaq Helsinki.


By dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z:

Johan Lundin                                                              
Head of Investor Relations                                         
Alfa Laval                                                                    
Tel: +46 46 36 65 10                                                   
Mobile: +46 730 46 30 90                                          

Eva Schiller
PR Manager
Alfa Laval
Tel: + 46 46 36 71 01
Mobile: +46 709 38 71 01

Concept Zero − The invisible revolutionKoncept Zero to nasza wizja i cel, by produkować – z użyciem stali wytworzonej bez paliw kopalnych – pierwszy na świecie neutralny węglowo wymiennik ciepła.

> Dowiedz się więcej o Koncepcie Zero

Powiązane treści: