2023-03-07 Produkty

Nowe rozwiązanie Alfa Laval ThinkTop V20 to zdecydowany krok w stronę Industry 4.0

Nowe rozwiązanie Alfa Laval ThinkTop V20 – kolejna generacja jednostek monitorujących do zaworów higienicznych – przyśpiesza transformację cyfrową w branżach procesowych. Cechą kluczową ThinkTop V20 jest możliwość automatyzaji i komunikacji w czasie rzeczywistym. Podnosi to poprzeczkę w zakresie sterowania procesem, sprawiając, że wszystkie procedury są bardziej niezawodne i dokładne, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze związane z instalacją, przekazaniem do eksploatacji, obsługą i konserwacją.

ThinkTop V20 to pierwszy czysty czujnik zaworu, który jest bezobsługowy i nie wymaga ręcznej regulacji ani programowania. Zapewnia wizualne wskazanie stanuw postaci diod LED 360°, widoczne z każdego kierunku. Ponadto rozwiązanie to gwarantuje wygodne monitorowanie w pomieszczeniu kontrolnym stanu zaworów higienicznych Alfa Laval używanych w całej branży mleczarskiej, spożywczej, napojów, produktów domowych i higieny osobistej, biotechnologicznej, farmaceutycznej i wielu innych.

Jeszcze bardziej niezawodne sterowanie procesem

Zaprojektowane z myślą o cyfryzacji zasadniczego monitorowania włączania i wyłączania zaworów, urządzenie monitorujące ThinkTop V20 zapewnia pragmatyczne podejście do zwiększania niezawodności w zakresie stanu i pozycji zaworów. Ten nowy dodatek do zaawansowanej rodziny produktów Alfa Laval ThinkTop V otwiera drogę do wyższego poziomu sterowania procesem dla producentów, którzy polegają na wizualnym i sygnałowym sprzężeniu zwrotnym pozycji otwartego lub zamkniętego zaworu.

„Intuicyjny czujnik ThinkTop V20 jest szybszym i bardziej inteligentnym rozwiązaniem do monitorowania zaworów spośród dostępnych dzisiaj na rynku”, mówi Ebbe Bundesen, Menedżer produktów w Pionie Zawory i Automatyka Alfa Laval. „Rozwiązanie to zapewnia wyższy poziom niezawodnego sterowania procesem z szybką, dokładną i intuicyjną konfiguracją na żywo, wygodnym monitorowaniem pozycji zaworów w czasie rzeczywistym oraz dostępem do danych w czasie rzeczywistym i historycznych z poziomu pokoju sterowania. Ogólnie jest to nieoceniona oszczędność czasu i pieniędzy, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie fabryk na zwiększanie wydajności”.

40% szybsza konfiguracja w porównaniu z konwencjonalnymi czujnikami zaworów

Wdrożenie czujnika ThinkTop V20 do eksploatacji zajmuje zaledwie kilka sekund – rozwiązanie zapewnia szybką instalację, aktywację i dezaktywację. Konfiguracja na żywo jest szybka i intuicyjna. Czujniki automatycznie rozpoznają typ i wielkość zaworu, kalibrują i rejestrują odległości otwarcia i zamknięcia zaworów oraz dokonują pełnej konfiguracji bez konieczności ręcznej interakcji. Ponadto wymiana lub szybkie zastąpienie czujnika są proste i nie zakłócają produkcji. Nie jest wymagana wiedza ekspercka, szkolenia, adaptery ani specjalne narzędzia. Każdy inżynier techniczny może prawidłowo zainstalować nowy czujnik ThinkTop V20 lub wymienić starszą jednostkę monitorującą zawór, zapewniając higienę, wydajność i pracę systemu, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

Zaawansowana, estetyczna konstrukcja i zakres protokołów komunikacyjnych

Jako część sprawdzonej rodziny ThinkTop V, czujnik ThinkTop V20 ma ten sam wygląd, bezobsługową obudowę i ulepszoną wizualną sygnalizację stanu w postaci diod LED 360° co najlepiej sprzedające się jednostki kontrolne ThinkTop V. Kompaktowa i wytrzymała konstrukcja sprawia, że czujnik jest dostosowany do instalacji w ciasnych miejscach.

Producenci wybierają protokół komunikacyjny – cyfrowy, interfejs AS lub IO-Link – najlepiej dostosowany do potrzeb procesowych. V20 to jednostka hermetycznie uszczelniona, co zapewnia niezawodne odczyty pozycji zaworów i  zapobiega ryzyku przedostania się wody, pyłu i innych niepożądanych materiałów do wnętrza czujnika.

Protokół komunikacyjny point-to-point IO-Link umożliwia połączenie czujników z układami automatyki. IO-Link ułatwia również dostęp do ważnych danych w czasie rzeczywistym, poprawiając diagnostykę i upraszczając konfigurację i sterowanie, a jednocześnie wspierając koncepcję Industry 4.0.

Optymalizacja działalności biznesowej z cyfrowym stanem zaworów

Widoczność w czasie rzeczywistym i możliwość monitorowania zdalnego czujnika ThinkTop V20 zapewnia przewagę konkurencyjną firmom, które polegają na danych dotyczących statusu zaworów higienicznych. V20 wykracza poza to, co producenci uważali za możliwe w przypadku konwencjonalnych wskaźników położenia zaworów, dzięki szybszym czasom konfiguracji i bardziej niezawodnemu sterowaniu procesem.

 Dowiedz się więcej: Jednostka monitorująca pracę zaworu ThinkTop V20 | Alfa Laval

O Alfa Laval

Alfa Laval działa w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz przetwórstwa żywności i oczyszczania wody, oferując swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiej gamy branż działalności gospodarczej w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i przyspieszanie postępu - zawsze idzie o krok dalej, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są dedykowane do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Mają one również znaczący wpływ na poprawę efektywności energetycznej i odzyskiwania ciepła, optymalizację procesów uzdatniania wody i redukcji emisji zanieczyszczeń.

W ten sposób Alfa Laval przyczynia się nie tylko do sukcesu swoich klientów, ale także do pozytywnych zmian środowiskowych. Codziennie ulepszamy świat - Advancing better™.

Alfa Laval zatrudnia 16,700 pracowników. Roczna sprzedaż w 2020 roku wyniosła SEK 41,5 mld (ok. EUR 4 mld). Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq OMX.

www.alfalaval.com

ThinkTop V20 valve sensor unit

Kontakt

Damian Bartkowiak

Menadżer kanału przemysłu spożywczego i wodnego

+48 603 223 548
damian.bartkowiak@alfalaval.com

Kontakt

Ebbe Bundesen

Portfolio Manager Sensing & Control, Alfa Laval

+45 28 95 57 58
ebbe.bundesen@alfalaval.com

Powiązane treści: