Alfa Laval expands its offering for tankers by acquiring tank cleaning leader Scanjet | Alfa Laval

2022-06-27 Produkty

Alfa Laval rozszerza swoją ofertę dla tankowców!

Alfa Laval podpisała umowę o przejęciu firmy Scanjet, wiodącego dostawcy urządzeń do mycia zbiorników morskich. Dzięki tej transakcji inteligentne rozwiązania Scanjet w zakresie zarządzania zbiornikami zostaną dodane do szerokiej oferty Alfa Laval. Tym samym tworząc kompletną ofertę dla zbiorników ładunkowych.

Pół wieku doświadczenia w czyszczeniu zbiorników

Scanjet jest liderem w dziedzinie czyszczenia zbiorników i posiada ponad 50-letnie doświadczenie. Dzięki rozwojowi produktów dostosowanemu do potrzeb klientów, firma rozszerzyła swoją działalność od stacjonarnych i przenośnych urządzeń do czyszczenia zbiorników do inteligentnego zarządzania zbiornikami. Rozwiązania i organizacja Scanjet staną się częścią Alfa Laval na mocy umowy podpisanej 16 czerwca 2022 roku.

„Scanjet jest innowatorem w dziedzinie czyszczenia zbiorników, a jego rozwój jest bardzo interesujący” – mówi Peter Nielsen, Prezes Działu Separacji Morksiej i Wymiany Ciepła w Alfa Laval -„Dla armatorów tankowców i wielu innych klientów z branży morskiej, wprowadzenie rozwiązań Scanjet do oferty Alfa Laval będzie źródłem cennych synergii”.

„Alfa Laval to idealne miejsce dla kontynuacji podróży Scanjet” - mówi Magnus Wallin, Dyrektor Generalny Scanjet. „Nasze firmy posiadają wiodące oferty morskie, które wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają. Przede wszystkim łączy nas ambicja, aby spełniać potrzeby klientów.”

Kompleksowe rozwiązania w zakresie zbiorników ładunkowych

Technologia Scanjet uzupełni ofertę dla wszystkich potrzeb zbiorników ładunkowych. Obecnie w ofercie Alfa Laval już są zanurzalne pompy ładunkowe Framo, systemy gazów obojętnych Smit.

Oprócz urządzeń do czyszczenia zbiorników, oferta Scanjet obejmuje unikalny system ITAMA do inteligentnego zarządzania zbiornikami. System ITAMA integruje kluczowe aspekty utrzymania czystości w zbiornikach, od mycia zbiorników po monitorowanie w czasie rzeczywistym poziomu, temperatury i ciśnienia w zbiorniku.

„Oprócz ochrony ładunku i statku, zoptymalizowane zarządzanie zbiornikami przyczynia się do zrównoważonego rozwoju żeglugi" - mówi Nielsen. "Na przykład zmniejsza zużycie wody i energii związane z czyszczeniem zbiorników. Zebranie wszystkich rozwiązań dla tankowców w portfolio Alfa Laval, daje nam możliwość efektywnego wspierania armatorów w każdym aspekcie obsługi ładunku”.

Połączenie globalnych firm

Podobnie jak Alfa Laval, firma Scanjet ma siedzibę w Szwecji i jest obecna na całym świecie. Firma posiada zakłady produkcyjne w Szwecji, Polsce i Indonezji, a także dodatkowe miejsca montażu w Norwegii i Wielkiej Brytanii. Zakłady te zostaną włączone do istniejącej działalności Alfa Laval, wraz z ponad 150 ekspertami technicznymi, aplikacyjnymi i serwisowymi Scanjet.

„Cieszymy się, że staniemy się częścią jeszcze większego zespołu" - mówi Magnus Wallin. "Klienci Scanjet od dawna cenią sobie nasze stałe wsparcie, a nasze możliwości zostaną wzmocnione przez globalną organizację Alfa Laval. Razem będziemy mieli silną ofertę dla właścicieli tankowców i nowe możliwości, aby im dobrze służyć przez długi czas”.

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie Alfa Laval dla przemysłu morskiego, zobacz:
www.alfalaval.com/marine

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Scanjet w zakresie mycia i zarządzania zbiornikami, odwiedź stronę:
www.scanjet.se

marine-2020-640x360

Kontakt

Andrzej Smoleński

Regional Business Manager, Marine & Diesel Equipment

+48 601 454 748
andrzej.smolenski@alfalaval.com

Kontakt

Peter Nielsen

Business Unit President

peter.nielsen@alfalaval.com

Kontakt

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications Alfa Laval Marine Division

+46 8 53 06 52 98
helena.sannicolo@alfalaval.com

Powiązane treści: