2021-08-04 Produkty

Alfa Laval publikuje białą księgę na temat zrównoważonych czynników chłodniczych

W technologii grzewczej i chłodniczej zachodzą ogromne zmiany, a presja środowiskowa i regulacyjna wymusza odejście od tradycyjnych czynników chłodniczych typu F-gazowego na rzecz alternatywnych rozwiązań o niższym potencjale globalnego ocieplenia. Alfa Laval, wiodący innowator w dziedzinie technologii wymiany ciepła, poświęcił wiele lat na współpracę z klientami w celu opracowania rozwiązań dostosowanych do unikalnych potrzeb syntetycznych i naturalnych czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Cała ta wiedza została teraz udostępniona w nowo opracowanej białej księdze, którą profesjonaliści z branży mogą pobrać za darmo.

Najnowsza publikacja Alfa Laval zatytułowana "Nawigacja po zmieniającym się rynku czynników chłodniczych" ma na celu zaoferowanie czytelnikom "przewodnika po wyborze i dostosowaniu czynników chłodniczych do różnych zastosowań w ogrzewnictwie i chłodnictwie". Dokument został opracowany przez firmę w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy poszukują więcej informacji na temat wyboru spośród coraz szerszej gamy nowych czynników chłodniczych, a w szczególności naturalnych czynników chłodniczych.

"Zmiana na dzisiejszym rynku czynników chłodniczych jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta, którą obserwowaliśmy w przeszłości" - mówi Matteo Munari, szef działu rozwoju zastosowań i produktów dla lutowanych płytowych wymienników ciepła w Alfa Laval i jeden z ekspertów, którzy przyczynili się do powstania nowej białej księgi. Nie będzie to przejście "jeden do jednego". W większości przypadków, wybór "właściwego" zamiennika czynnika chłodniczego będzie w dużej mierze zależał od danego zastosowania i miejsca, w którym się działa."

W związku z tym, regularnie otrzymujemy od klientów pytania o to, co nowe przepisy oznaczają dla nich" - dodaje Tommy Ångbäck, Dyrektor Sprzedaży w Dziale Energetyki Alfa Laval, który również przyczynił się do powstania tego opracowania. "W tej białej księdze zebraliśmy wszystko, czego nauczyliśmy się przez dziesięciolecia opracowywania wymienników ciepła dla różnych czynników chłodniczych. Mamy nadzieję, że dzięki temu jeszcze bardziej ułatwimy wsparcie dla klientów, umieszczając wszystkie te informacje bezpośrednio w zasięgu ich ręki."

Dogłębne spojrzenie na czynniki chłodnicze o niskim GWP

Nowa biała księga oferuje wprowadzenie do tematu i zapewnia dokładny przegląd sytuacji regulacyjnej w różnych częściach świata. Następnie dokonano przeglądu różnych dostępnych obecnie opcji czynników chłodniczych, najnowszych trendów rynkowych, a na koniec omówiono różne rodzaje nowych innowacji w zakresie wymiany ciepła, które pojawiły się w odpowiedzi na potrzeby związane z czynnikami chłodniczymi o niskim GWP.

Naszym celem było upewnienie się, że czytelnicy rozumieją, co jest wymagane na ich rynku i jakie są kluczowe różnice pomiędzy opcjami syntetycznymi, a także naturalnymi czynnikami chłodniczymi, takimi jak propan, amoniak i CO2" - mówi Munari. "Każda opcja czynnika chłodniczego oferuje inne zalety i potencjalne wady. Mamy nadzieję, że czytelnicy tej białej księgi znacznie lepiej zrozumieją, które rozwiązania stanowią najlepszy wybór dla ich konkretnych potrzeb oraz jakie typy technologii wymienników ciepła będą potrzebne, aby sprostać wyzwaniom związanym z tymi konkretnymi czynnikami chłodniczymi".

Bieżące informowanie klientów o najnowszych wydarzeniach

Jak zauważa Ångbäck, wcześniejsza edycja białej księgi została pierwotnie opublikowana w 2018 roku. "Od tego czasu wiele wydarzyło się na rynku, dlatego uznaliśmy, że nadszedł właściwy czas na aktualizację białej księgi, aby nasi klienci mieli dostęp do najnowszych informacji. Spodziewamy się również, że będą dalsze aktualizacje dokumentu w przyszłości, na przykład w oczekiwaniu na rewizje ważnego rozporządzenia Unii Europejskiej w sprawie F-Gazu w 2022 roku."

Zaktualizowane wydanie białej księgi "Navigating a changing refrigerants market" zostało opublikowane w związku z ponownym uruchomieniem przez Alfa Laval witryny "Ogrzewanie i chłodzenie", zawierającej narzędzia i zasoby dla profesjonalistów z branży HVAC i chłodnictwa. Publikacja jest dostępna do pobrania za darmo, bez konieczności rejestracji.

Aby pobrać białą księgę i dowiedzieć się więcej o podejściu Alfa Laval do syntetycznych i naturalnych czynników chłodniczych o niskim GWP, odwiedź stronę  Alfa Laval - Ogrzewanie i chłodzenie

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Stanisław Zachara, Regional Sales Manager Poland, Ukraine and Baltic States, 
Business Division Energy, Alfa Lava
Phone: +46 22 366 64 65
E-mail: stanislaw.zachara@alfalaval.com

Therese Tonning, Marketing Communication Manager
Business Unit Brazed & Fusion Bonded Heat Exchangers,
Energy Division, Alfa Laval
Phone: +46 46 36 72 09
E-mail: therese.tonning@alfalaval.com

Theresa P Elven, Communications Project Manager
Business Unit Gasketed Plate Heat Exchangers,
Energy Division, Alfa Laval
Phone: +46 46 36 65 30
E-mail: teresa.pelven@alfalaval.com


Alfa Laval

Alfa Laval działa w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz przetwórstwa żywności i oczyszczania wody, oferując swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiej gamy branż działalności gospodarczej w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i przyspieszanie postępu - zawsze idzie o krok dalej, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju

Innowacyjne technologie Alfa Laval są dedykowane do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Przyczyniają się one do poprawy efektywności energetycznej i odzyskiwania ciepła, lepszego uzdatniania wody i redukcji emisji zanieczyszczeń. W ten sposób Alfa Laval przyspiesza nie tylko sukces swoich klientów, ale także ludzi i planety. Codziennie ulepszamy świat. Chodzi o to, aby rozwijać się lepiej - Advancing better™.

Alfa Laval zatrudnia 16,700 pracowników. Roczna sprzedaż w 2020 roku wyniosła SEK 41,5 mld (ok. EUR 4 mld). Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq OMX.

www.alfalaval.pl

Natural refrigerants white paper

heating_cooling-hub-vignette-2021.jpg

Szukasz więcej narzędzi i wiedzy?

Chcesz uzyskać więcej wiedzy, którą Alfa Laval zdobyła przez ponad 8 dekad doświadczenia w dziedzinie transferu ciepła? Czy Twoja firma potrzebuje dostępu do plików BIM, rysunków 3D lub innych narzędzi doradczych? Zajrzyj na stronę Alfa Laval Heating & Cooling Hub, gdzie znajdziesz najnowsze materiały dla Twojej branży.

Odwiedź witrynę Ogrzewanie i chłodzenie

Powiązane treści: