2020-04-21 Produkty

Alfa Laval rozszerza swoją ofertę Compabloc o urządzenie do wyjątkowo trudnych warunków pracy- Compabloc +

Ponad 30 000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie potwierdza pozycję lidera Compabloc na rynku w technologii blokowych wymienników ciepła. Alfa Laval wprowadza teraz Compabloc +, nowy model, który zaoferuje wsparcie dla większej liczby aplikacji ciężkiego przemysłu. Dzięki dodaniu nowej opatentowanej koncepcji uszczelniania, Compabloc + zapewnia bezpieczną pracę bez ryzyka wycieku mediów aż do ciśnienia 60 barów.

„Compabloc ma sprawdzoną reputację w branży dzięki wysokowydajnej i niezawodnej kontrukcji ”, mówi Anne Baymont, Portfolio Manager Alfa Laval.

„Od pewnego czasu słyszymy  od klientów o pewnych wyzwaniach związanych z aplikacjami, w których chcieliby być w stanie skorzystać z wydajności termicznej Compabloc w warunkach podwyższonego ciśnienia. Uważnie wsłuchując się w ich potrzeby opracowaliśmy Compabloc + z myślą o nowych potrzebach i wyzwaniach. ”

Innowacje pod wysokim ciśnieniem

Compabloc + wyróżnia się spośród wcześniejszych modeli wymienników ciepła dzięki nowo zaprojektowanemu systemowi uszczelnienia któreAlfa Laval nazwała + Seal.

Zgłoszona do opatentowania koncepcja uszczelnienia jest pierwszą tego typu w blokowych wymiennikach ciepła. Składa się z całkowicie zamkniętej grafitowej uszczelki zamiast tradycyjnej płaskiej. Ta zmiana umożliwia Compabloc + bezpieczną obsługę wyższych ciśnień roboczych, które były poza zasięgiem w przeszłości.

„Dodatkowa odporność na ciśnienie, którą oferuje + Seal, to naprawdę dopiero początek”, dodaje Anne Baymont. „Konstrukcja urządzenia chroni również uszczelkę i zapobiega nadmiernemu dokręceniu paneli podczas pracy, dzięki czemu konserwacja jest łatwiejsza, bezpieczniejsza i szybsza dla operatorów naszych klientów ”.

Nowe możliwości nowej ery

Możliwości  Compabloc + umożliwiają wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju w aplikacjach, które do tej pory polegały w dużej mierze na nieporęcznych i nieefektywnych termicznie wymiennikach płaszczowo rurowych. Obejmuje to zastosowania takie jak hydrorafinacja w rafineriach.Zastosowania te stają się coraz bardziej krytyczne, ponieważ rafinerie pracują nad dostosowaniem do zmieniających się przepisów dotyczących siarki w silnikach spalinowych.

„Pierwszy Compabloc + został zainstalowany do odzyskiwania ciepła z reaktora w procesie odsiarczania ciężkich benzyn zastępując tradycyjny wymiennik płaszczowo-rurowy”- mówi Chris Wajciechowski,Business Development Manager w Alfa Laval. „Dzięki 3,5-krotnie większej wydajności cieplnej Compabloc + był w stanie zwiększyć praktyczną ilość ciepła odzyskanego w aplikacji klienta, obniżając koszty operacyjne i poprawiając wynik tzw. zrównoważonego rozwoju. Compabloc + był nawet w stanie zastąpić więcej niż dziesięć płaszczowo-rurowych wymienników, zmniejszając przestrzeń wymaganą do instalacji o 90%. ”

Aby dowiedzieć się więcej o Alfa Laval Compabloc + i obejrzeć filmy z ekspertami Alfa Laval zajmującymi się wymianą ciepła odwiedź www.alfalaval.com/compabloc/plus

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

Stanislaw Zachara 
Regional Sales Manager Poland,Ukraine and Baltic States
E-mail: stanislaw.zachara@alfalaval.com

male and female engineers standing next to alfa laval compabloc welded plate heat exchanger

Osoba kontaktowa

Stanislaw Zachara

Regional Sales Manager Poland,Ukraine and Baltic States

stanislaw.zachara@alfalaval.com

Dlaczego warto wymienić tradycyjny wymiennik płaszczowo-rurowy?

Więcej informacji

Powiązane treści: