2019-02-19 Produkty

Wyższa wydajność i efektywność procesuz nowej generacji wymiennikiem ciepła T10 Alfa Laval

Wymiennik ciepła T10 należy do najnowszej generacji płytowych wymienników ciepła, która dzięki zastosowaniu rewolucyjnego konceptu nowej płyty, eliminuje konieczność kompromisu między wydajnością a spadkiem ciśnienia, który dla wielu Użytkowników był dużym wyzwaniem.

Obecnie, dzięki innowacyjnemu projektowi, łatwiej możemy dostosować się do nierównomiernych przepływów, umożliwiając optymalizację wydajności wymiennika ciepła w zależności od jego specyficznego zadania w procesach.

Rezultat? Do 30% wyższa efektywność i redukcja gromadzenia się zanieczyszczeń, co zapewnia niezawodne i ekonomiczne działanie. A to dopiero początek.

Nowy projekt płyty T10 oparty jest na opatentowanych przez Alfa Laval rozwiązaniach, które łączą wyższą wydajność cieplną z wyższą niezawodnością w działaniu i łatwiejszym serwisowaniem.

Nowa koncepcja wymiennika zapewnia obniżenie kosztów inwestycyjnych i operacyjnych, ze względu na zastosowanie mniejszej liczby płyt do wykonania tego samego zadania, mniejszą wymaganą przestrzeń instalacyjną i serwisową oraz na znacznie ograniczone wymagania w zakresie serwisu.

O wszystkich rozwiązaniach, które poprawiają wydajność urządzenia i jego skuteczność w procesach ogrzewania i chłodzenia, przeczytaj na stronie poświęconej nowej generacji wymiennikom ciepła.

webT10ludzie

Płyta typu FlexFlow ™ oferuje nowe możliwości w procesach, w których media wykazują znaczne różnice w natężeniu przepływu lub różnią się parametrami temperaturowymi. Asymetryczny wzór płyty FlexFlow™ umożliwia ułożenie aż 10 kombinacji kanałów z wykorzystaniem jedynie dwóch płyt. Dzięki temu T10 zapewnia zapewnia wyższą sprawność przy zmniejszonym spadku ciśnienia.

Osoba kontaktowa

Krystyna Libich-Gajda

Kierownik Działu Ciepłownictwa

+601 993 002
krystyna.libich-gajda@alfalaval.com