2019-02-19 Produkty

Wyższa wydajność i efektywność procesu z nowej generacji wymiennikiem ciepła T10 Alfa Laval

Wymiennik ciepła T10 należy do najnowszej generacji płytowych wymienników ciepła, która dzięki zastosowaniu rewolucyjnego konceptu nowej płyty, eliminuje konieczność kompromisu między wydajnością a spadkiem ciśnienia, który dla wielu użytkowników był dużym wyzwaniem.

Obecnie, dzięki innowacyjnemu projektowi, łatwiej możemy dostosować się do nierównomiernych przepływów, umożliwiając optymalizację wydajności wymiennika ciepła w zależności od jego specyficznego zadania w procesach.

Rezultat? Do 30% wyższa efektywność i redukcja gromadzenia się zanieczyszczeń, co zapewnia niezawodne i ekonomiczne działanie.

A to dopiero początek.

Nowy projekt płyty T10 oparty jest na opatentowanych przez Alfa Laval rozwiązaniach, które łączą wyższą wydajność cieplną z wyższą niezawodnością w działaniu i łatwiejszym serwisowaniem.

Nowa koncepcja wymiennika zapewnia obniżenie kosztów inwestycyjnych i operacyjnych, ze względu na zastosowanie mniejszej liczby płyt do wykonania tego samego zadania, mniejszą wymaganą przestrzeń instalacyjną i serwisową oraz na znacznie ograniczone wymagania w zakresie serwisu.

O wszystkich rozwiązaniach, które poprawiają wydajność urządzenia i jego skuteczność w procesach ogrzewania i chłodzenia, przeczytaj na stronie poświęconej nowej generacji wymiennikom ciepła.

webT10ludzie

Płyta typu FlexFlow ™ oferuje nowe możliwości w procesach, w których media wykazują znaczne różnice w natężeniu przepływu lub różnią się parametrami temperaturowymi. Asymetryczny wzór płyty FlexFlow™ umożliwia ułożenie aż 10 kombinacji kanałów z wykorzystaniem jedynie dwóch płyt. Dzięki temu T10 zapewnia zapewnia wyższą sprawność przy zmniejszonym spadku ciśnienia.

Kontakt

Krystyna Libich-Gajda

Kierownik Działu Ciepłownictwa

+601 993 002
krystyna.libich-gajda@alfalaval.com

Powiązane treści: