2019-07-05 Produkty

Prime znaczy Premium - Alfa Laval dodaje nowy model pompy LKH Prime 40 do swojego portfolio, rozszerzając tym samym możliwości jej zastosowania

Rozszerzenie oferty Alfa Laval o LKH Prime 40, spowodowało znaczne zwiększenie zakresu wydajności, pozwalając na osiągnięcie natężenia przepływu do 110 m3/h i wysokości podnoszenia do 115 m.

Pompa Alfa Laval LKH Prime Pump 20 została wprowadzona na rynek w 2016 jako nowe rozwiązanie w kategorii pomp samozasysających. Dzięki wykorzystaniu technologii air-screw, wirnika o specjalnej konstrukcji i lepszej geometrii korpusu, pompa Alfa Laval LKH Prime przewyższa oczekiwania branżowe w zakresie wydajności oraz zmniejszenia zużycia energii i emisji dwutlenku węgla. Dzięki wprowadzeniu modelu LKH Prime 40, rozszerzony został zakres stosowania tych pomp, z możliwością realizacji przepływu do 110 m3/h i wysokości pompowania do 115 m.

Pompa Alfa Laval LKH Prime charakteryzuje się niezawodnością, która gwarantuje wyższą wydajność operacyjną. Przystosowana jest do procesów mycia CIP (cleaning in place) z zastosowaniem roztworów napowietrzonych, dzięki czemu może być również używana do pompowania produktu w każdej gałęzi przemysłu (co potencjalnie może nawet zmniejszyć koszt inwestycji projektowanego procesu).

Alfa Laval LKH Prime wyróżnia się cichą pracą i zapewnia mniejsze o 80% natężenie hałasu niż pompy wykorzystujące tradycyjne technologie pompujące w procesach CIP lub ciecze napowietrzone. Zmniejszenie hałasu to znacząca poprawa warunków pracy pracowników i zwiększenia ich bezpieczeństwa w zakładzie.

Pompa Alfa Laval LKH Prime posiada certyfikat EHEDG oraz oznaczanie symbolem 3-A.

„Dzięki większej pompie LKH Prime 40, nasi Klienci otrzymają te same korzyści w zakresie sprawności, zmniejszonej emisji hałasu i doskonałej konstrukcji higienicznej, jak w przypadku modelu 20, przy jednocześnie znacznie wyższych możliwościach realizacji przepływu i wysokości podnoszenia. Cieszymy się, że możemy zaspokoić potrzeby naszych klientów w zakresie pomp samozasysających”- mówi Russ Kelly, Pompy Portfolio Manager.

Seria pomp odśrodkowych Alfa Laval LKH wyróżnia się wysoką wydajnością, niskim zużyciem energii oraz różnymi opcjami, które pozwalają na spełnienie oczekiwań użytkownika w zakresie natężenia przepływu i wysokości podnoszenia. Będąc częścią tego asortymentu, Alfa Laval LKH Prime jest niezawodna, łatwa w obsłudze i konserwacji.

Alfa Laval LKH Prime:

  • Wysoka sprawność pompy samozasysającej Alfa Laval LKH Prime oznacza niskie zużycie energii.
  • Alfa Laval LKH Prime jest zbudowana przy wykorzystaniu tych samych części jak pompy LKH, co pozwala zredukować liczbę i rodzaj trzymanych na magazynie części.
  • Konstrukcja pompy Alfa Laval LKH Prime pozwala zastosować ją do pompowania produktu i procesów mycia CIP (cleaning in place) z zastosowaniem roztworów napowietrzonych.

Więcej informacji na temat pompy samozasysającej Alfa Laval LKH Prime można przeczytać na stronie

https://www.alfalaval.pl/produkty/sterowanie-przeplywami/pompy/pompy-odsrodkowe/lkh-prime/

 

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie.

Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2017 roku roczna sprzedaż wyniosła 35.3 miliarda SEK (około 3.6 miliarda Euro). Firma zatrudnia 16 400 pracowników.

www.alfalaval.pl

Powiązane treści: