Alfa Laval - Nowa pompa dwusrubowa Alfa Laval

2019-03-27 Produkty

Nowa dwuśrubowa pompa Alfa Laval zwiększa elastyczność prowadzenia procesu, niezawodność oraz bezpieczeństwo operacyjne

Nowa pompa dwuśrubowa Alfa Laval Twin Screw jest przeznaczona do przemysłu spożywczego, w tym mleczarskiego i napojowego oraz kosmetycznego i spełnia najwyższe standardy higieniczne. Pompa została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu większej elastyczności w prowadzeniu procesu przy wykorzystaniu sprawdzonej przez dziesięciolecia technologii. Dostosowana do pompowania produktów, jak i CIP-u - i posiada wiele funkcji, takich jak niskie pulsacje, doskonała zdolność do pompowania produktów z cząstkami stałymi oraz samozasysania, co oferuje wysoką elastyczność prowadzenia procesu, wysoką niezawodność działania oraz łatwy serwis. Wszystko to upraszcza działanie i redukuje koszty przy zwiększeniu wydajności i ograniczeniu ryzyka zanieczyszczenia produktu.

Wyższa elastyczność prowadzenia procesu

Nowa pompa dwuśrubowa Alfa Laval łączy możliwości technologii pomp wyporowych i odśrodkowych. Dzięki pracy „dwa w jednym” pompa z łatwością pompuje media procesowe o różnej lepkości, a także CIP. Upraszcza to orurowanie i sterowanie pompą, co zmniejsza koszty i minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia.

 

Doskonała zdolność samozasysania przy dużej wysokości podnoszenia i niskim współczynniku NPSHr zapewnia możliwość różnego wykorzystania instalacji i zwiększa odzysk produktu. Płynna i łagodna praca pompy dzięki niskim pulsacjom oraz możliwość pompowania mediów z cząstkami stałymi zmniejszają możliwość uszkodzenia produktu.

Wysoka niezawodność i łatwy serwis

Szybka i łatwa wymiana uszczelnienia w pompie, w miejscu instalacji jest możliwa dzięki uszczelnieniu w postaci wkładu, który jest montowany z przodu i samonastawny. Wydłuża to czas pracy i zmniejsza koszty. Dostępny zestaw serwisowy pozwala utrzymać urządzenia w optymalnym stanie technicznym i redukuje koszty operacyjne.

Solidna, wykonana ze stali kwasoodpornej przekładnia z kołami zębatymi, umieszczonymi między łożyskami zapewnia równomierne obciążenie zespołu wału, zmniejsza wibracje i hałas oraz zwiększa trwałość i niezawodność podzespołów. Konstrukcja komory olejowej zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła, co obniża temperaturę pracy przekładni i zwiększa trwałość.

Bezpieczeństwo pracy

Higieniczna konstrukcja ze stali kwasoodpornej z wyprofilowanymi uszczelkami i uszczelnieniem mechanicznym w pełni otoczonym produktem. Zaprojektowana w sposób zapewniający łatwe mycie w systemie CIP, z użyciem środków dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Pompa posiada certyfikaty EHEDG oraz 3-A.

Dzięki zoptymalizowanej budowie przekładni oraz znakomitym parametrom hydraulicznym, pompa dwuśrubowa Alfa Laval Twin Screw pracuje cicho, zmniejszając do minimum emisję hałasu. Ponadto, niższa jest też temperatura podczas pracy pompy, co zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy. Pompa w opcjonalnej wersji ATEX może być wykorzystywana w obszarach niebezpiecznych.

"Precyzyjnie skonstruowana pod kątem wydajności pompa dwuśrubowa Alfa Laval została określona jako rozwiązanie oferujące „delikatna obróbkę w trwałej obudowie” - mówi John Walker, kierownik ds pomp. „Jej płynna i delikatna praca zapewnia wydajne pompowanie różnych mediów procesowych, zarówno agresywnych, wrażliwych na ścieranie, jak i o różnym poziomie lepkości, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla użytkowników wymagających pojedynczej pompy do wielu zadań”.

Pompa dwuśrubowa uzupełnia istniejącą ofertę Alfa Laval w zakresie pomp, która obejmuje pompy krzywkowe i tłokowych. Pozwala to Alfa Laval zaoferować optymalne rozwiązanie dla każdej aplikacji procesowej.

Więcej informacji o pompie oraz filmiki prezentujące zasadę działania pompy, znajdziesz na stronie pompy dwuśrubowej.

Twinscrew pump 640x360px

Osoba kontaktowa

John Walker

Portfolio Manager, Pumps

+44 7879 808857
john.walker@alfalaval.com

Osoba kontaktowa

Russ Kelly

Portfolio Manager, Pumps

+44 1323 414608
russ.kelly@alfalaval.com

Osoba kontaktowa

Edyta Metera

Desk Sales Engineer

+48 885850691
edyta.metera@alfalaval.com

Powiązane treści: