Alfa Laval - magnetyczne mieszadło LeviMag

2019-08-20 Produkty

Nowej generacji magnetyczne mieszadło Alfa Laval zapewnia mieszanie produktu do całkowitego opróżnienia zbiornika w procesach mleczarskich, napojów i przetwórstwa spożywczego

Alfa Laval wprowadziła na rynek magnetyczne mieszadło Alfa Laval LeviMag®, zaprojektowane dla procesów aseptycznych w przemyśle spożywczym, w tym mleczarskim i napojów. Znaczna poprawa sprawności działania i niższe koszty konserwacji, dzięki trwałym, łatwym do wymiany łożyskom pozwalają utrzymać doskonałą higienę i osiągnąć wyższe wydajności.

Nowe magnetyczne mieszadła Alfa Laval LeviMag® oparte są na tym samym opatentowanym, higienicznym projekcie, jak sprawdzone mieszadło magnetyczne Alfa Laval stosowane w przemyśle farmaceutycznym od prawie dekady. Zaprojektowany do aseptycznych procesów, LeviMag jest idealnym rozwiązaniem do mieszania produktów na bazie cieczy, takich jak soki w aseptycznych liniach do napełniania.

"Podobnie jak jego poprzednik, Alfa Laval LeviMag posiada wirnik lewitujący stale w silnym polu magnetycznym, więc nie ma bezpośredniego kontaktu między powierzchniami łożyska ”- mówi Michael Stenderup, Portfolio Manager, Mixers and Agitators, Alfa Laval „Zapewnia to bardzo delikatną obrobkę, doskonałe wymieszanie, niezrównane możliwości czyszczenia i bezpieczną pracę na sucho."

Higieniczne mieszanie przy niskich prędkościach

Alfa Laval LeviMag zapewnia mieszanie przy niskich prędkościach, delikatną obróbkę produktu i łatwość czyszczenia. Mieszadło magnetyczne może pracować z prędkością obrotową w zakresie od 10 do 600 obr./min. i jest wyposażone w specjalnie zaprojektowany czteroskrzydłowy wirnik, który zapewnia wysoką wydajność pompowania. Chroni to integralność produktu, zapewnia pełną drenaż i zapewnia skuteczne mieszanie aż do ostatniej kropli, ponieważ mikser może pracować na sucho. Otwarta konstrukcja i niska prędkość obrotowa podczas CIP przyczyniają się do skutecznego usuwania pozostałości.

 Mieszanie produktu do ostatniej kropli w zbiorniku

Zwiększenie efektywności i produktywności to główne obszary działania mieszadeł magnetycznych Alfa Laval LeviMag. Mieszadła mogą pracować na sucho i utrzymywać jednorodność produktu aż do całkowitego opróżnienia zbiornika kropli. Sprzyja to całkowitemu wyeliminowaniu strat.

Dłuższe czasy pracy przy wymienialnych łożyskach

Dużą zaletą mieszadeł LeviMag jest łatwość i wygoda w ich obsłudze. Lewitujące łożyska pozwalają obniżyć koszty, poprawić bezpieczeństwo produktu i wydłużyć czasu pracy. Wysokowytrzymałe, odporne na naprężenia łożyska, wykonane z tlenku cyrkonu stabilizowanego tlenkiem itru Y-TZP zmniejszają podczas pracy proces wytwarzania cząstek, które mogą zanieczyścić produkt.  Ponadto, wymiana łożysk może odbywać się na miejscu, dzięki czemu konserwacja jest wygodna i opłacalna.

Więcej informacji na temat Alfa Laval LeviMag, na stronie https://www.alfalaval.pl/mieszadlo-levimag

 

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie.

Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2017 roku roczna sprzedaż wyniosła 35.3 biliona SEK (około 3.6 biliona Euro). Firma zatrudnia 16 400 pracowników.

www.alfalaval.pl

LeviMag with blue actuator magnetic mixer 640x360

Osoba kontaktowa

Edyta Metera

Desk Sales Engineer

+48 885850691
edyta.metera@alfalaval.com

Osoba kontaktowa

Marianne Højby

Marketing Communications Manager, Business Unit Hygienic Fluid Handling

+45 28 95 44 71
marianne.hojby@alfalaval.com

Osoba kontaktowa

Michael Stenderup

Portfolio Manager, Mixers and Agitators

+45 28 95 56 52
michael.stenderup@alfalaval.com

Powiązane treści: