2019-08-20 Produkty

Nowej generacji magnetyczne mieszadło Alfa Laval zapewnia mieszanie produktu do całkowitego opróżnienia zbiornika w procesach mleczarskich, napojów i przetwórstwa spożywczego

Alfa Laval wprowadziła na rynek magnetyczne mieszadło Alfa Laval LeviMag®, zaprojektowane dla procesów aseptycznych w przemyśle spożywczym, w tym mleczarskim i napojów. Znaczna poprawa sprawności działania i niższe koszty konserwacji, dzięki trwałym, łatwym do wymiany łożyskom pozwalają utrzymać doskonałą higienę i osiągnąć wyższe wydajności.

Nowe magnetyczne mieszadła Alfa Laval LeviMag® oparte są na tym samym opatentowanym, higienicznym projekcie, jak sprawdzone mieszadło magnetyczne Alfa Laval stosowane w przemyśle farmaceutycznym od prawie dekady. Zaprojektowany do aseptycznych procesów, LeviMag jest idealnym rozwiązaniem do mieszania produktów na bazie cieczy, takich jak soki w aseptycznych liniach do napełniania.

"Podobnie jak jego poprzednik, Alfa Laval LeviMag posiada wirnik lewitujący stale w silnym polu magnetycznym, więc nie ma bezpośredniego kontaktu między powierzchniami łożyska ”- mówi Michael Stenderup, Portfolio Manager, Mixers and Agitators, Alfa Laval „Zapewnia to bardzo delikatną obrobkę, doskonałe wymieszanie, niezrównane możliwości czyszczenia i bezpieczną pracę na sucho."

Higieniczne mieszanie przy niskich prędkościach

Alfa Laval LeviMag zapewnia mieszanie przy niskich prędkościach, delikatną obróbkę produktu i łatwość czyszczenia. Mieszadło magnetyczne może pracować z prędkością obrotową w zakresie od 10 do 600 obr./min. i jest wyposażone w specjalnie zaprojektowany czteroskrzydłowy wirnik, który zapewnia wysoką wydajność pompowania. Chroni to integralność produktu, zapewnia pełną drenaż i zapewnia skuteczne mieszanie aż do ostatniej kropli, ponieważ mikser może pracować na sucho. Otwarta konstrukcja i niska prędkość obrotowa podczas CIP przyczyniają się do skutecznego usuwania pozostałości.

 Mieszanie produktu do ostatniej kropli w zbiorniku

Zwiększenie efektywności i produktywności to główne obszary działania mieszadeł magnetycznych Alfa Laval LeviMag. Mieszadła mogą pracować na sucho i utrzymywać jednorodność produktu aż do całkowitego opróżnienia zbiornika kropli. Sprzyja to całkowitemu wyeliminowaniu strat.

Dłuższe czasy pracy przy wymienialnych łożyskach

Dużą zaletą mieszadeł LeviMag jest łatwość i wygoda w ich obsłudze. Lewitujące łożyska pozwalają obniżyć koszty, poprawić bezpieczeństwo produktu i wydłużyć czasu pracy. Wysokowytrzymałe, odporne na naprężenia łożyska, wykonane z tlenku cyrkonu stabilizowanego tlenkiem itru Y-TZP zmniejszają podczas pracy proces wytwarzania cząstek, które mogą zanieczyścić produkt.  Ponadto, wymiana łożysk może odbywać się na miejscu, dzięki czemu konserwacja jest wygodna i opłacalna.

Więcej informacji na temat Alfa Laval LeviMag, na stronie https://www.alfalaval.pl/mieszadlo-levimag

 

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie.

Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2017 roku roczna sprzedaż wyniosła 35.3 biliona SEK (około 3.6 biliona Euro). Firma zatrudnia 16 400 pracowników.

www.alfalaval.pl

阿法拉伐 LeviMag 磁力搅拌器-Alfa Laval LeviMag Magnetic Stirrer

Kontakt

Edyta Metera

Desk Sales Engineer

+48 885850691
edyta.metera@alfalaval.com

Kontakt

Marianne Højby

Marketing Communications Manager, Business Unit Hygienic Fluid Handling

+45 28 95 44 71
marianne.hojby@alfalaval.com

Kontakt

Michael Stenderup

Portfolio Manager, Mixers and Agitators

+45 28 95 56 52
michael.stenderup@alfalaval.com

Powiązane treści: