2021-04-07 Produkty

Alfa Laval CB210 wnosi nowoczesne spojrzenie na lutowane wymienniki ciepła

Alfa Laval połączyła kilka najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w płytowych lutowanych wymiennikach ciepła w jedną konstrukcję: Alfa Laval CB210. Nowo wprowadzony wymiennik ciepła zapewnia wzrost wydajności w szerokim zakresie zastosowań w ogrzewaniu i chłodzeniu, dając klientom więcej możliwości zwiększenia zarówno wydajności, jak i sprawności cieplnej układów.

"Fredrik Ekström, Prezes Działu Lutowanych i Spajanych Wymienników Ciepła Alfa Laval, wyjaśnia: "Ściśle współpracujemy z klientami, aby lepiej zrozumieć rodzaje wyzwań technicznych stawianych przez współczesne aplikacje grzewcze i chłodnicze. "Starając się lepiej sprostać tym współczesnym wymaganiom, w CB210 zastosowaliśmy nowoczesne podejście, łącząc zalety wszystkich naszych najnowszych innowacji w dziedzinie wymiany ciepła."

Większa wydajność przy zachowaniu tej samej kubatury

Jednym z kluczowych rozwiązań w nowym CB210 jest projekt większego portu, który umożliwia uzyskanie przepływów do 30% wyższych niż we wcześniejszych generacjach wymienników ciepła. To z kolei przekłada się na zwiększenie wydajności przy zachowaniu tych samych wymiarów, co w przypadku poprzednich modeli.

"W połączeniu z nowymi możliwościami produkcyjnymi, które umożliwiają nam wytwarzanie większych pakietów płyt, przeprojektowane otwory przyłączy w CB210 pozwalają na uzyskanie znacznie większej wydajności niż w przypadku jej poprzedników" - wyjaśnia Richard Torssell, Product Manager w Alfa Laval. "Oprócz zastąpienia starszych jednostek o podobnej powierzchni, zwiększona wydajność oznacza, że w niektórych przypadkach, systemy o większych wydajnościach będą mogły być nawet zmodernizowane do nowego CB210."

Innowacyjne rozwiązania zwiększające wydajność cieplną

Model CB210 posiada również kilka funkcji zwiększających ogólną sprawność cieplną systemu grzewczego lub chłodniczego. Wśród nich znajdują się rozwiązania zapewniające lepsze rozprowadzanie mediów na powierzchni płyty, co pozwala klientom w pełni wykorzystać powierzchnię wymiany ciepła urządzenia.

"Wszystkie wymienniki ciepła CB210 mogą być również zbudowane z wykorzystaniem innowacyjnej konstrukcji płyt asymetrycznych FlexFlow Alfa Laval" - kontynuuje Torssell. "Oznacza to, że możemy współpracować z klientami, aby skonfigurować projekt kanału, który jest zoptymalizowany do konkretnych mediów i aplikacji, zapewniając najlepsze możliwe dopasowanie do danego zadania."

Odpowiedni do wielu zastosowań

Ze względu na swoje rozmiary, zwiększoną wydajność i lepsze parametry cieplne, Alfa Laval widzi możliwości zastosowania CB210 w różnych systemach ogrzewania i chłodzenia. "Nowa konstrukcja oferuje szczególne korzyści dla systemów HVAC, przemysłowych, ciepłowniczych i chłodniczych oraz wody użytkowej" - mówi Roman Rathsack, OEM Manager w Alfa Laval. "Podobnie jak w przypadku innych naszych modeli CB, specjalna konstrukcja CB210 będzie również dostępna do zastosowań związanych z chłodzeniem olejów".

Aby dowiedzieć się więcej o CB210 oraz o kompletnym portfolio płytowych wymienników ciepła Alfa Laval lutowanych i łączonych termicznie, odwiedź stronę www.alfalaval.pl 

process heating

Osoba kontaktowa

Richard Torssell
Product Manager
Alfa Laval Energy Division
Phone: + 46 46 289 15 68
E-mail: richard.torssell@alfalaval.com

Powiązane treści: