2019-05-13 Produkty

Nowy aseptyczny zawór mixproof Alfa Laval spełnia potrzeby rozwijającego się rynku

Alfa Laval wprowadza do swojej oferty aseptyczny zawór dwugrzybowy Mixproof, który jest przeznaczony do procesów sterylnych i opiera się na tej samej modułowej budowie, co pojedynczy zawór grzybowy USSV. Całkowity koszt użytkowania zaworu aseptycznego w przemyśle mleczarskim, przetwórstwa żywności oraz napojów jest niższy nawet o 45% w porównaniu z wiodącymi aseptycznymi modelami dwugrzybowych zaworów mixproof.

Nowy aseptyczny zawór Mixproof Alfa Laval zapewnia producentom wybór właściwych rozwiązań od jednego dostawcy i dostosowanie się do obowiązujących norm higienicznych i aseptycznych. Jego zaawansowana konstrukcja zapewnia pełną ochronę przed przedostaniem się szkodliwych mikroorganizmów do produktu, nawet w przypadku niepożądanych skoków ciśnienia. Pozwala również na dłuższy czas eksploatacji, zachowanie wyjątkowej higieny, zmniejszenie strat produktu oraz łatwy i ekonomiczny serwis.

„Widzieliśmy ogromny wzrost popytu na wysokiej jakości produkty żywnościowe i napoje o długim okresie przydatności z oznaczeniem czystej etykiety (ang. clean label)”, mówi Anders Mose Lyhne, Product Portfolio Manager, Valves & Automation, Alfa Laval. „Nasz nowy aseptyczny zawór Mixproof zapewnia producentom najlepsze w swojej klasie parametry w zakresie przepływu w procesach produkcyjnych, mycia i sterylizacji”.

Dodatkowo, właściwości w zakresie przepływu dla procesów czyszczenia i sterylizacji zostały sprawdzone w symulacjach mechaniki płynów (CFD). Początkowo seria aseptycznych zaworów Mixproof Alfa Laval będzie obejmowała rozmiary zaworów, które spełniają większość wymagań producentów: ISO 51 mm (2"), 63,5 mm (2,5") i 76,1 mm (3").

Niższy całkowity koszt użytkowania

Wprowadzona na rynek seria zaworów aseptycznych Mixproof Alfa Laval charakteryzuje się rekordowo niskim całkowitym kosztem posiadania. Zastosowanie tych zaworów zamiast zaworów wiodących marek pozwala producentom żywności obniżyć koszty nawet o 45%. Wynik ten oparty jest na porównaniu wydatków kapitałowych i kosztów utrzymania aseptycznego zaworu 2½" w okresie pięcioletnim, przy założeniu wykonywania prac serwisowych na miejscu instalacji. W przypadku wykonywania prac konserwacyjnych poza terenem zakładu przez dostawcę zewnętrznego, konkurencyjne technologie stają się jeszcze droższe.

„Stalowe mieszki i wymiana uszczelek generują najwyższe koszty konserwacji, jeżeli chodzi o wiodące marki”, mówi Anders Lyhne. „Zamiast stalowych mieszków, w zaworze aseptycznym Mixproof Alfa Laval zastosowano uszczelnienie, z powierzchnią czołową z PTFE i wzmocnionym wkładem z EPDM, które przez ostatnie osiem lat doskonale sprawdzało się w zaworze aseptycznym Alfa Laval Unique SSV. To pozwoliło znacząco obniża całkowity koszt posiadania zaworu dwugrzybowego, a jednocześnie zapewnić hermetyczne uszczelnienie wymagane podczas sterylizacji”.

Wyjątkowa elastyczność i modułowość

Zawór aseptyczny Mixproof Alfa Laval można skonfigurować tak, aby spełniał praktycznie wszystkie wymagania. Można wybrać standardowy korpus zaworu i korpus z króćcami stycznymi lub zastosować dwa standardowe typy korpusu zaworu. Zawór można łatwo zamontować zarówno w pozycji poziomej, jaki i pionowej. Dostępne są trzy wersje z niezależnym unoszeniem grzyba, pięć typów zaworów parowych oraz szereg opcji regulacji temperatury pary.

Wyjątkowa łatwość czyszczenia dla zapewnienia dłuższego czasu użytkowania
Zoptymalizowana konstrukcja zaworu aseptycznego Mixproof Alfa Laval ułatwia mycie i sterylizację. Wymywalna konstrukcja i brak wypukłości w obszarze produktu i pary zawór zapewnia lepsze możliwości mycia niż inne aseptyczne dwugrzybowe zawory typu mixproof. Co więcej, spełnia rygorystyczne wymagania zaleceń sanitarnych EHEDG i standardy 3-A.

Łatwość konserwacji i wymiany części

Większość części, które podlegają normalnemu zużyciu, można łatwo wymieniać, co sprawia, że konserwacja zaworów jest przyjazna dla użytkownika, a zarazem sprawna. W przypadku nowego zaworu aseptycznego Mixproof Alfa Laval stosuje się te same procedury konserwacyjne, co przy zaworze aseptycznym Unique SSV.

Dowiedz się więcej i wejdź na stronę poświęconą aseptycznemu zaworowi Mixproof Alfa Laval.

 

Alfa Laval w skrócie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie.

Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2017 roku roczna sprzedaż wyniosła 35.3 biliona SEK (około 3.6 biliona Euro). Firma zatrudnia 16 400 pracowników.

www.alfalaval.com

 

Aseptic Mixproof Standard 640x360

Materiały do pobrania

Kontakt

Edyta Metera

Desk Sales Engineer

+48 885850691
edyta.metera@alfalaval.com

Kontakt

Anders Mose Lyhne

Product Portfolio Manager, Valves & Automation

+45 79 32 22 00
anders.lyhne@alfalaval.com

Dowiedz sie więcej

Powiązane treści: