2017-05-01 Produkty

Nowy siłownik Alfa Laval do zaworów Unique DV-ST UltraPure upraszcza sterowanie zaworem i zarządzanie stanem magazynu

Alfa Laval przedstawia nowy siłownik, wykonany ze stali kwasoodpornej, zaprojektowany specjalnie do zaworów membranowych Alfa Laval Unique DV-ST. Nowy siłownik charakteryzuje się bardziej kompaktową i wytrzymałą konstrukcją w porównaniu z poprzednimi modelami. Znacznie upraszcza integrację z pełnym zakresem czujników i jednostek sterujących zaworami Alfa Laval. Został zaprojektowany dla potrzeb przemysłu biotechnologicznego i farmaceutycznego do utrzymania bezpieczeństwa, higieny oraz parametrów pracy podczas aseptycznej produkcji. Dostępny z pełną dokumentacją.

Jeden dla wszystkich
Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure to najnowsza innowacja w szerokim portfolio siłowników. Siłownik dostosowany jest do pełnej gamy zaworów membranowych Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure. Wcześniej do wyboru były trzy siłowniki, obecnie jest tylko jeden wykonany ze stali AISI 316L. Rozwiązanie takie sprawia, że proces specyfikacji jest szybki, łatwy i bezpieczny. Niezależnie od procesu lub zastosowania, ten sam siłownik może być przechowywany jako część do wszystkich zaworów membranowych Alfa Laval Unique DV-ST UltraPure - odlewanych, kutych lub blokowych, także w trakcie autoklawowania.  

Bezpieczny i niezawodny proces

Siłownik Unique DV-ST UltraPure pracuje przy ciśnieniu roboczym do 10 barów (6 barów dla PTFE/EPDM). W odróżnieniu od innych siłowników dostępnych na rynku, jest w stanie zamknąć zawór przy tym samym ciśnieniu roboczym i przy zerowym spadku ciśnienia. Dopóki tylko ciśnienie pozostaje poniżej 10 barów, siłownik zawsze gwarantuje niezawodną, bezproblemową pracę. Nawet jeśli pojawią się zmiany w linii przetwórczej, nie ma potrzeby zmiany rozmiaru siłownika ani jego konfiguracji.  

Bardziej kompaktowa konstrukcja, dłuższe okresy produkcyjne pomiędzy serwisami
Siłownik Unique DV-ST UltraPure wytrzymuje wysoką temperaturę wymaganą do sterylizacji (autoklawy) i procesów chemicznych. Jest zatem zdolny do długotrwałego, bezbłędnego działania i dłuższego czasu pracy. Posiada bardziej kompaktową budowę niż poprzednie rozwiązania, co oznacza, że matryca zaworów jest o mniejszych wymiarach. 

Przetestowany, zaintegrowany system sterowania zaworami

Wszystkie jednostki sterujące firmy Alfa Laval można łatwo zintegrować z siłownikiem Unique DV-ST UltraPure, co umożliwia klientom korzystanie z najwyższej klasy rozwiązań z zakresu automatyki zaworów. Jednostki sterujące firmy Alfa Laval cechują wąskie zakresy tolerancji dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa procesu i bezdotykowe czujniki typu „ustaw i zapomnij” z łatwą konfiguracją. To pozwala zmniejszyć błąd ludzki oraz gwarantuje bezpieczną i wydajną produkcję, zapewniając dłuższy czas sprawności. 

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie.

Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2015 roku roczna sprzedaż wyniosła 39.7 biliona SEK (około 4.25 biliona Euro). Firma zatrudnia 17 000 pracowników.

www.alfalaval.pl

Alfa Laval DV-ST 640x360

Kontakt

Paw Kramer

Portfolio Manager, Valves

+46 46 36 72 26
paw.kramer@alfalaval.com

Kontakt

Marianne Højby

Marketing Communications Manager, Business Unit Hygienic Fluid Handling

+45 28 95 44 71
marianne.hojby@alfalaval.com

Powiązane treści: