Ogrzewanie i chłodzenie

Morskie wymienniki ciepła Alfa Laval wykorzystują ponad 100 lat innowacji w technologii ogrzewania i chłodzenia. Kompaktowe i energooszczędne, są najlepszym wyborem dla optymalizacji przestrzeni i maksymalizacji efektywności kosztowej. Nasze prace badawczo-rozwojowe gwarantują najwyższą wydajność i najdłuższą możliwą żywotność, osiągniętą dzięki optymalnemu transferowi ciepła i zminimalizowanemu zanieczyszczeniu.

Water and fire

Wydajne morskie rozwiązania grzewcze i chłodzące o niewielkich rozmiarach

  • Kompaktowe jednostki
  • Dłuższy czas pracy dzięki minimalizacji zanieczyszczeń
  • Łatwa i szybka konserwacja zapewniająca dłuższy czas sprawności i niższe koszty
  • Najwyższa sprawność i wydajność na rynku
  • Odpowiednie dla paliw alternatywnych

Alfa Laval posiada najszerszą ofertę wymienników ciepła w przemyśle morskim. Nasza oferta obejmuje wszystkie możliwe zastosowania na pokładzie, od chłodzenia silnika i oleju smarowego po kondensację ładunku LPG i ogniwa paliwowe. Nasze wymienniki ciepła nadają się zarówno do paliw alternatywnych, jak i tradycyjnych, oferując temperatury od kriogenicznych do 800°C i ciśnienie do 1250 barów.

Produkty

Zastosowania

Engine-room-hero-vignette.jpg

Ogrzewanie i chłodzenie w maszynowni

Na statku istnieje wiele rodzajów maszyn wymagających chłodzenia. Gdy energia cieplna nie może być odzyskana lub wykorzystana, całkowite koszty jej odprowadzenia z maszyn powinny być ograniczone do minimum. Alfa Laval może zapewnić efektywny kosztowo centralny system chłodzenia dzięki naszej ofercie innowacyjnych płytowych wymienników ciepła. Nasze uszczelkowe płytowe wymienniki ciepła mają unikalne cechy, które zmniejszają koszty eksploatacji chłodzenia maszynowni - i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.


Dowiedz się więcej

marine-hc-LPG-cargo.jpg

Ogrzewanie i chłodzenie do obsługi ładunków LPG

Transport LPG wymaga specjalistycznych systemów przeładunkowych. Półspawane płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval są idealnym wyborem dla skraplaczy ładunkowych na chłodniach LPG, dzięki ich bardzo wysokiej wydajności i łatwości serwisowania na pokładzie. Półspawane płytowe wymienniki ciepła są również wykorzystywane jako podgrzewacze ładunku, podczas gdy inne funkcje wymiany ciepła w systemie przeładunku LPG mogą być obsługiwane przez wymienniki ciepła Alfa Laval CBM i/lub AlfaNova.


Dowiedz się więcej

Methanol_HEX_group_640x360.jpg

Ogrzewanie i chłodzenie metanolu

Wraz z dekarbonizacją przemysłu morskiego rośnie zainteresowanie metanolem i zaczynają pojawiać się pierwsze statki napędzane metanolem. Metanol to czyste paliwo płynne, które umożliwia neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla operacje, jeśli jest produkowane z ekologicznych źródeł. Stanowi on jednak wyzwanie w zakresie ogrzewania i chłodzenia w porównaniu z konwencjonalnymi paliwami. Alfa Laval posiada rozwiązania w zakresie wymienników ciepła, które zapewniają bezpieczną i wydajną pracę z metanolem na pokładzie.


Dowiedz się więcej

Marine-refrigeration-vignette230403.jpg

Chłodnictwo morskie

Czynniki chłodnicze są powszechnie stosowane w przemyśle morskim, od chłodzenia i zamrażania połowów na statkach rybackich po klimatyzację na statkach wycieczkowych. Jednak rodzaje czynników chłodniczych szybko się zmieniają. Chlorofluorowęglowodory (CFC) i wodorochlorofluorowęglowodory (HCFC) ustąpiły miejsca wodorofluorowęglowodorom (HFC), a obecnie wielu armatorów bada naturalne czynniki chłodnicze, takie jak CO2. Alfa Laval posiada rozwiązania w zakresie wymienników ciepła i wiedzę specjalistyczną, aby wspierać wybór naturalnych czynników chłodniczych.


Dowiedz się więcej

Serwis

Sieć serwisowa dla branży morskiej

24-7-Service&Support-service.block.jpg

Działający na całym świecie, 24/7, serwis Alfa Laval Marine to Twoja przepustka do większej dyspozycyjności, zoptymalizowanej wydajności i prawdziwego spokoju ducha. Jesteśmy zawsze w pogotowiu, a nasza oferta serwisowa zapewnia niezawodność, wydajność i zgodność z przepisami przez cały okres eksploatacji Państwa urządzeń.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie serwisowej

Skontaktuj się z nami

 

> Oddział w Gdyni

ul. Sportowa 8, 81-300 Gdynia

Tel: +58 621 89 23

E-mail: poland.marine@alfalaval.com  

 

Prześlij zapytanie

Porozmawiaj z ekspertem

.

general.png

servis.png