Odzysk ciepła odpadowego

Zaoszczędź do 14% na zużyciu energii i emisji dwutlenku węgla dzięki technologii kotłów Alfa Laval, która odzyskuje ciepło odpadowe z silników głównych i pomocniczych.

Alfa-Laval-Vessel-Waste-Heat-Recovery 640x360

Od ciepła odpadowego do wartości dodanej

 • Odzyskuj ciepło z silników głównych i pomocniczych
 • Zaspokój swoje zapotrzebowanie na parę w porcie i na morzu
 • Systemy mogą zwiększyć napęd
 • Wykorzystaj pomijane źródła ciepła, aby zaspokoić potrzeby energetyczne i spełnić obowiązujące wymagania dotyczące emisji
 • Integracja optymalizuje odzysk i oszczędności

Obniż koszty i ogranicz emisję CO2. 50% energii paliwowej wykorzystywanej przez Twój silnik główny zużywane jest na przepływ ciepła. Technologia Aalborg firmy Alfa Laval maksymalizuje odzysk ciepła odpadowego ze wszystkich źródeł, przynosząc korzyści Twoim wynikom finansowym i środowisku - bez uszczerbku dla bezpieczeństwa na pokładzie.

Rozwiązania z zakresu odzysku ciepła odpadowego dla dowolnych statków

Nasze rozwiązania do odzyskiwania ciepła odpadowego z Aalborg mogą poprawić efektywność energetyczną każdego statku. Nasze bogate doświadczenie pozwala nam projektować i instalować systemy, które maksymalizują zyski energetyczne bez uszczerbku dla bezpieczeństwa na pokładzie.

   1. Silnik(i) główny(e)
   2. Silnik(i) pomocniczy(e)
   3. Kocioł opalany olejem
   4. Odzysk ciepła odpadowego z silnika pomocniczego
   5. Odzysk ciepła odpadowego z silnika głównego

Centrum testowe i szkoleniowe Alfa Laval

W naszym Centrum Testowym i Szkoleniowym nasze urządzenia i aplikacje morskie są testowane w skali statku oceanicznego - ale z kontrolą i wygodą, która nie jest możliwa do osiągnięcia na morzu. Pełnowymiarowa jednostka spalania gazu (GCU) dokładnie odwzorowuje środowisko morskie, ułatwiając ciągłe wprowadzanie innowacji.

Alfa Laval Test and Training Centre 640x360