Oczyszczanie paliwa

Chroń swój silnik i inny wrażliwy sprzęt dzięki rozwiązaniom Alfa Laval do uzdatniania oleju. Ułatwiają one maksymalizację oszczędności paliwa w długim okresie. Adaptacyjna linia paliwowa Alfa Laval łączy separatory ze zsynchronizowanym z silnikiem sterowaniem podawaniem paliwa, monitorowaniem zużycia paliwa, zautomatyzowaną obsługą wielu paliw i odzyskiwaniem zużytego paliwa. Rezultat: maksymalna wydajność, oszczędność paliwa i ochrona sprzętu.

Oil treatment

Chroń swój silnik przed kosztownym zużyciem

  • Dostosowanie do konkretnych potrzeb - elastyczne systemy z szeregiem opcji
  • Sprawdzona wydajność - najlepiej sprzedający się na świecie separator paliwa i oleju smarowego
  • Opłacalna inwestycja
  • Oszczędność miejsca dzięki modułowej budowie
  • Gotowość na biopaliwa - przeczytaj więcej w sekcji Produkty

Dzięki gamie separatorów Alfa Laval S i P Flex możesz dostosować swój system separacji do konkretnych wymagań dotyczących wydajności i przestrzeni. Zaawansowany separator S wykorzystuje technologię Alfa Laval ALCAP™, aby dostosować się do Twojego oleju, maksymalizując ochronę i oszczędność paliwa. Separator P jest wysokowydajną alternatywą dla olejów z mniejszą ilością problemów procesowych. System jest zbudowany na platformie mechanicznej o niskim zużyciu, co dodatkowo zmniejsza koszty cyklu życia.

   

Adaptacyjna linia paliwowa Alfa Laval

Paliwa o niskiej zawartości siarki stawiają inne wymagania dla linii paliwowej Twojego silnika, co może zwiększać ilość cząstek stałych. Adaptacyjna linia paliwowa Alfa Laval oferuje rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo Twojego silnika i zwiększą oszczędność paliwa.

fuel line blog02 640x360

Źródło wiedzy do Twojej dyspozycji

Silnik i jego paliwo są sercem Twojej jednostki. Filmy eksperckie Alfa Laval i blog na temat linii paliwowych pomogą Ci zrozumieć takie kwestie, jak ochrona silnika, efektywność energetyczna i wiele innych.

fuel line experts640x360

Biopaliwa morskie

Biopaliwa żeglugowe, takie jak HVO i FAME, mogą być stosowane w silnikach wysokoprężnych bez większych modyfikacji silnika. Mają one pozytywny wpływ na ślad CO2 statku, ale ich właściwości różnią się od konwencjonalnych olejów - dlatego należy nimi ostrożnie zarządzać. Dzięki dogłębnej wiedzy i pierwszym w branży separatorom przystosowanym do biopaliw, Alfa Laval może pomóc Ci z powodzeniem przejść na biopaliwa.

Marine biofuels

Opłacalne, dostosowane do potrzeb moduły separacji oleju

Gama separatorów Alfa Laval S i P Flex jest idealna do wszystkich paliw i olejów smarowych. Wysoki stopień elastyczności systemu umożliwia skonfigurowanie separatora dostosowanego do Twojego zastosowania, zapewniając w ten sposób maksymalną ochronę i wydajność.

s-p-Flex-630x360

Zwiększenie wydajności separacji

Chroń swój silnik i swoją firmę dzięki Alfa Laval Separation Efficiency Upgrade. Wspomniana usługa modernizuje Twój istniejący separator Alfa Laval S o najnowszej generacji separator talerzowy Alfa Laval, poprawiając wydajność separacji nawet o 30%. Łatwo dostępna i szybko instalowana, modernizacja zwiększa ochronę Twojego silnika do najwyższego poziomu - i jest najszybszym sposobem na uzyskanie wydajności zgodnej z CFR.

S-separator left 640x360

   

Zapobiegaj nakładaniu wysokich kar dzięki czyszczeniu paliwa na pokładzie

Jakość paliwa żeglugowego może wahać się w pewnych granicach. Profesjonalne zarządzanie paliwem jest niezbędne, aby uniknąć nadmiernych kosztów paliwa lub poważnych awarii. Zobacz, jak trzech znanych ekspertów z branży morskiej wypowiada się na temat ograniczania ryzyka.

   

.
.

   

Trwalszy i czystszy olej smarowy dzięki separatorowi Alfa Laval MIB 503

Na pokładzie Prins Maurits - holenderskiego statku rybackiego - główny inżynier Auke van Slooten podwoił żywotność oleju smarowego w swoim głównym silniku, oszczędzając 1400 litrów oleju rocznie i prawie dwie godziny czyszczenia tygodniowo dzięki separatorowi Alfa Laval MIB 503.

 

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą  polityką prywatności.