Chłodzenie silników

Alfa Laval ma długą historię w dziedzinie wymiany ciepła i jest liderem w rozwoju efektywnych rozwiązań termicznych. Nasze kompaktowe wymienniki ciepła doskonale sprawdzają się w chłodzeniu silników. Co więcej, zapewniają najwyższą niezawodność i dostępność, aby chronić wydajność i zyski.

Heat exchangers

Warto wiedzieć

Wymienniki ciepła Alfa Laval (AHE) i płytowe wymienniki ciepła (PHE) są standardowymi urządzeniami w branży energetycznej. Reprezentując dziesiątki lat doświadczeń w zakresie wymiany ciepła, można je znaleźć w niezliczonych ośrodkach wytwarzających energię elektryczną na całym świecie.

To Alfa Laval, która doprowadziła do przesunięcia w kierunku dzisiejszych kompaktowych i energooszczędnych rozwiązań, a my nadal naciskamy termiczne ograniczenia w wielu rozważaniach już dojrzałych technologii. Optymalizując transfer ciepła i minimalizując zanieczyszczenie, nasze innowacje zmaksymalizowały wydajność chłodzenia.

Zbudowany dla niezawodnej wydajności

Dziś rozwiązania dotyczące wymiany ciepła Alfa Laval są idealnym dopasowaniem do precyzji, niezawodności i ekonomiki pracy. Na przykład nasze PHE zawierają płytki, które są prasowane w jednym kroku, tworząc jednolitą płytę, która łatwiej wytrzyma stres wymagających zastosowań.

Ponadto nasze rozwiązania AHE oferują wysoki poziom elastyczności. Dzięki różnorodnym materiałom bazowym, elastomerom, kształtom, obudowom, typom wentylatorów i technikom montażu możemy stworzyć niestandardowe rozwiązanie do przenoszenia ciepła dokładnie dostosowane do Twoich potrzeb aplikacji.