10 wskazówek jak utrzymać krzywkowe pompy

10 wskazówek jak utrzymać krzywkowe pompy Alfa Laval w najlepszym stanie technicznym i operacyjnym

 1. Przeprowadzaj regularnie czynności serwisowe, aby utrzymać urządzenie w optymalnym stanie technicznym i ruchowym.pompa krzywkowa.png

 2. Sprawdzaj uszczelnienia mechaniczne i uszczelnienia wargowe przekładni silnika czy nie występują wycieki i wymień, jeśli jest to konieczne.

 3. Sprawdzaj regularnie poziom oleju w przekładni silnika i dolewaj go jeśli to konieczne. Zapoznaj się z harmonogramem smarowań.

 4. Sprawdzaj ciśnienia na wlocie i wylocie. Alfa Laval zaleca zainstalowanie manometrów po obydwu stronach, co pozwoli monitorować działanie pompy i rurociągów.

 5. Obserwuj parametry techniczne podczas instalacji, eksploatacji i konserwacji. Zwróć szczególną uwagę na 'ostrzeżenia' zawarte w dokumentacji.

 6. Stosuj tylko oryginalne części zamienne Alfa Laval, gdyż zapewniąją one niezawodność

  i najwyższą jakość działania.

 7. Sprawdzaj regularnie, czy pompa krzywkowa Alfa Laval pracuje zgodnie z projektowanymi parametrami roboczymi.

 8. W przypadku zmiany parametrów pracy (np. wydajności, ciśnienia, nowego medium), sprawdź w programie CAS lub w firmie Alfa Laval, czy dla zmienionych parametrów, wykorzystywana pompa jest optymalnym rozwiązaniem.

 9. Zaplanuj wykonanie czynności prewencyjnych co 12 miesięcy, aby uniknąć niezaplanowanych przestojów i maksymalnie wydłużyć czas pracy urządzenia.

 10. Zapoznaj się z dostępnymi filmami instruktażowymi, w których zostały zaprezentowane zasady przeprowadzania prostych prac serwisowych. 

Jak możemy pomóc?

How can we help you?Skontaktuj się z nami i prześlij zapytanie na interesujący Ciebie temat.

Kontakt