Alfa laval KV 1200x400

Odwaga by próbować. Od 100 lat w Polsce.

Rok 2024 to rok stulecia działalności Alfa Laval w Polsce. Ponad wiek temu w Polsce podjęliśmy ryzyko, aby wprowadzić innowacje, które zmieniły świat. Dziś, z tą samą odwagą, kontynuujemy naszą misję tworzenia rozwiązań, które przekraczają granice możliwości. Od stu lat w przyszłości to nie tylko hasło, ale i realne działanie, które pokazuje, że wciąż patrzymy naprzód, inwestując w badania i rozwój, aby sprostać potrzebom jutra.

 

Alfa Laval w Polsce

Alfa Laval działa w ponad 100 krajach, w tym w Polsce. Każdego roku nasi inżynierowie opracowują innowacyjne rozwiązania, z których około 35-70 staje się nowymi zgłoszeniami patentowymi. Jako wiodący światowy dostawca najwyższej jakości produktów do wymiany ciepła, oddzielania i transportu płynów, Alfa Laval dba, aby Klienci mieli zapewnioną odpowiednią opiekę przez cały okres eksploatacji urządzeń.

Obejrzyj wideo i dowiedz się więcej o Alfa Laval, a także naszej ofercie serwisowej!

 

Poznaj historię Alfa Laval w Polsce

Od ponad wieku, Alfa Laval, wyznacza standardy innowacji i doskonałości w Polsce. Zaczynając od skromnych początków w Poznaniu w 1924 roku, firma przeszła długą drogę, rozwijając się i adaptując do zmieniających się potrzeb rynku. Dziś, jest synonimem zaawansowanej technologii i inżynieryjnego kunsztu, Od stu lat w przyszłości, przekształcamy wyzwania w nowe szanse i tworzymy lepszy świat dla przyszłych pokoleń.

alfa laval polska historia 640x360

Centrum usług wspólnych Alfa Laval

 

Centrum usług wspólnych Alfa Laval świadczy usługi biznesowe w ramach grupy Alfa Laval na świecie. Obsługuje 3 obszary: Finanse, Human Resources oraz IT. Pracownicy Centrum najbardziej doceniają przyjazne, międzynarodowe środowisko pracy, możliwości stabilnej i rozwojowej pracy, transparentność zasad funkcjonowania firmy oraz zaufanie do pracownika.

Centrum usług wspólnych Kariera w Alfa Laval

Fabryka Alfa Laval w Krakowie

 

Zakład produkcyjny Alfa Laval w Krakowie wyróżnia nowoczesny park maszynowy, 4 linie produkcyjne, bezpieczeństwo, stabilność pracy oraz przyjazna atmosfera  Fabryka, mieszcząca się na Zawiłej 56 produkuje dekantery, separatory, części zamienne i moduły dedykowane do różnych gałęzi przemysłu: energetycznego, spożywczego, morskiego.

Dowiedz się więcej

People_at_office.jpg

Fabryka_Alfa_Laval_w_Krakowie.jpg

Centrum Serwisowe w Łodzi

Alfa Laval posiada Centrum Serwisowe w Łodzi, w Polsce. Świadczy ono serwis wymienników ciepła, dekanterów, a także wybrane naprawy wirówek pionowych, pomp i zaworów dla Klientów z Polski, Ukrainy, krajów Bałtyckich ale też innych krajów Europy.

 

 

 

Dowiedz się więcej


Branże i technologie, z którymi współpracujemy

Rozwiązania Alfa Laval mają wpływ na nasze codzienne życie. Dowiedz się więcej o tym, jak działają nasze produkty i jak są wykorzystywane w przemyśle na całym świecie.

Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Alfa Laval oferuje odpowiednie rozwiązania - zobacz, jak przyczyniamy się do osiągnięcia celu NetZero.

Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs)

Alfa Laval przyczynia się do realizacji 15 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.                                                 

Trzy technologie

Nasze podstawowe technologie są obecne w wielu różnych dziedzinach i zastosowaniach.

 

Codziennie czynimy nasz świat lepszym

Dostarczanie rozwiązań w zakresie energetyki, ochrony środowiska, przemysłu spożywczego i morskiego.

 

Nasz cel

Nasz cel definiujemy jako przyspieszanie sukcesu naszych klientów, ludzi i planety. Jesteśmy oddani wyjątkowej obsłudze klienta, inspirującemu i przyjaznemu miejscu pracy oraz zrównoważonemu rozwojowi, który jest wpisany w nasz kod genetyczny.

Stawiamy naszych klientów na pierwszym miejscu

Nasze innowacyjne rozwiązania wspierają przemysł w oczyszczaniu, uszlachetnianiu i recyklingu materiałów. Naszym celem jest optymalizacja procesów naszych klientów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i napędzanie postępu. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów - zawsze idziemy o krok dalej, aby wspierać ich w osiąganiu celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju.

Wzmocnienie pozycji naszych pracowników

Nasza kultura korporacyjna jest otwarta, wspierająca i nieformalna. Tworzy to środowisko dla naszych pracowników, w którym mogą rozwijać swoje talenty i doskonalić się jako profesjonaliści. Dając im odpowiedzialność i zaufanie, sprawiamy, że nasi ludzie się rozwijają. Jesteśmy zdeterminowani, aby przyciągać, rozwijać i zatrzymywać najbardziej innowacyjnych i ciekawych ludzi w naszej branży.

Czynimy nasz świat lepszym, każdego dnia

Nasze technologie promują odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych. Nieustannie dążymy do postępu, aby pomóc w zmniejszeniu wpływu większości procesów przemysłowych na środowisko poprzez poprawę efektywności energetycznej i odzyskiwanie ciepła, lepsze uzdatnianie wody i zmniejszenie emisji. Na lądzie i na morzu. Wszystko po to, aby podążać ku lepszemu™.

what_icon.jpgCO? Alfa Laval jest światowym liderem w trzech kluczowych technologiach

WYMIENNIKI CIEPŁA - przekazują ciepło lub chłodzenie np. z jednej cieczy do drugiej. Odzyskują ciepło, optymalizują zużycie energii przez klientów, obniżają koszty i zmniejszają wpływ na środowisko.

brazed heat exchanger close-up 640x360

ODDZIELANIE ꟷ Technologia ta jest stosowana do oddzielania cieczy od innych cieczy oraz cząstek stałych od cieczy lub gazów. Oferta obejmuje separatory, wirówki dekantacyjne, filtry, sita i membrany.

disc stack separator close-up 640x360

OBRÓBKA PŁYNÓW ꟷ Dostarczamy pompy, zawory, sprzęt do czyszczenia zbiorników i materiały instalacyjne dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego ꟷ oraz systemy pompowe dla sektora morskiego i rynku wydobywczego.

unique SSV valves close-up 640x360

for_whom_icon.jpg DLA KOGO? Produkty firmy są potrzebne w większości branż.

Potrzeba ogrzewania, chłodzenia, transportu i separacji pojawia się w wielu gałęziach przemysłu. Weźmy niemal każdy sektor: spożywczy, energetyczny, ochrony środowiska, maszynowy, farmaceutyczny, rafineryjny czy petrochemiczny - Alfa Laval może pomóc w większości z nich. Alfa Laval dociera do klientów poprzez trzy działy sprzedaży: Energy, Food & Water oraz Marine.

how_icon.jpgJAK? Są one produkowane i dystrybuowane za pośrednictwem wspólnego łańcucha dostaw

Dział Operacji jest odpowiedzialny za zaopatrzenie, produkcję, dystrybucję i logistykę Grupy w skali globalnej. Innymi słowy, Dział Operacyjny zapewnia, że wszystko, co jest sprzedawane przez trzy działy - od wymienników ciepła i separatorów po pompy, zawory i membrany - jest produkowane i dostarczane zgodnie z obietnicą złożoną klientowi.

where_icon.jpgGDZIE? Nowa sprzedaż w ponad 100 krajach, oferta na rynku wtórnym w ponad 160 krajach

Nowości w sprzedaży

Produkty, systemy i usługi Alfa Laval są sprzedawane w ponad 100 krajach. Około połowa sprzedaży jest realizowana bezpośrednio przez trzy oddziały, a pozostała część poprzez takie kanały jak: firmy budujące systemy, zewnętrzne firmy wykonawcze, sprzedawcy detaliczni, agenci i dystrybutorzy.

Serwis i częsci zamienne

Alfa Laval posiada ponad 100 centrów serwisowych, które są w stanie świadczyć usługi w ponad 160 krajach. Oznacza to, że Alfa Laval jest blisko swoich klientów, gotowa do pomocy w każdej chwili, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.


Partnerstwo z Alfa Laval

Jesteśmy organizacją zorientowaną na klienta z globalną ofertą, opartą na jakości i usługach. W ramach współpracy na lokalnym rynku, proponujemy specjalny program partnerski, którego celem jest wspólny rozwój i dostarczanie skutecznych rozwiązań naszym klientom.

People talking

Chcesz wiedzieć więcej?

Raport Roczny i raport Zrównoważonego Rozwoju

annual_report_thumbnail2023.jpgW naszym najnowszym raporcie rocznym znajdziesz informacje o minionym roku, trendach, które napędzają naszą działalność i branżach, które obsługujemy. Pozwoli to również lepiej zrozumieć naszych pracowników, produkty i usługi oraz to, jak innowacje i zrównoważony rozwój są ważną częścią wszystkiego, co robimy.

 

Raport Roczny i raport Zrównoważonego Rozwoju 2023