Modernizacja zakładów napędza bardziej ekologiczną przyszłość

Naturelle LLC produkuje każdego roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich około 28 000 ton produktów do pielęgnacji ciała, które są używane przez miliard konsumentów na całym świecie. używanych przez miliard konsumentów na całym świecie. W ramach długofalowego programu zrównoważonego rozwoju, Naturelle zwróciła się do Swedinox International, dystrybutora Alfa Laval w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie, z prośbą o rozwiązanie problemu wysokiego zużycia energii i niskiej sprawności pomp w zakładzie w Ras Al Khaimah. Zakład zgodził się na przeprowadzenie próbnego montażu pomp Alfa Laval OptiLobe. Próba ta przyniosła znaczne oszczędności energii i doprowadziła do modernizacji ponad 30 pomp w zakładzie.

DATA 2023-11-28
Dabur HPC Case Story image

Był to początek długotrwałej współpracy pomiędzy Naturelle i Alfa Laval. Wynik? Minimalna ilość odpadów, 65% redukcja kosztów energii i emisji, 50% oszczędności w zużyciu wody, 80% krótszy czas mycia zbiornika - i niższy całkowity koszt posiadania. Wszystko to jest dowodem na to, że działania proekologiczne przynoszą korzyści w biznesie.

Zrównoważony rozwój: sedno ogromnych oszczędności

Dabur Naturelle LLC jest częścią Dabur International, spółki zależnej należącej w całości do Dabur India, jednej z największych indyjskich firm produkujących dobra szybko zbywalne. Dabur Naturelle zakład w Ras Al Khaimah produkuje produkty dla firmy marki Dabur produktów higieny osobistej, w tym szampony, odżywki, pasty do zębów, balsamy do skóry, kremy, kremy nawilżające i środki odkażające do rąk.

W zakładzie Naturelle odnotowano wysoki poziom wibracji i hałasu, zwiększone zużycie pomp, częste i niespodziewane awarie oraz zmniejszoną wydajność pomp. Dzięki internetowemu narzędziu Alfa Laval Joules, inżynierowie Alfa Laval wraz z firmą Swedinox obliczyli oszczędności związane z ochroną środowiska. Joules potwierdził zmniejszenie zużycia wody, energii i środków myjących przy zastosowaniu pomp krzywkowych OptiLobe w porównaniu do istniejących pomp.

Obniżenie kosztów energii i emisji o 65%.

W oparciu o te obliczenia, Dabur Naturelle zgodził się na przeprowadzenie próbnej wymiany siedmiu istniejących pomp krzywkowych o mocy 5 kW na obrotowe pompy krzywkowe Alfa Laval OptiLobe 32 o mocy 1,73 kW. Wymiana na pompy krzywkowe Alfa Laval OptiLobe obniżyła koszty energii i emisję dwutlenku węgla o 65%, a także znacznie obniżyła poziom hałasu, poprawiając tym samym bezpieczeństwo pracowników. Co więcej, pompy OptiLobe nie wykazały żadnych oznak zużycia, ani spadku sprawności i wydajności, czego Dabur Naturelle doświadczyło w przypadku dotychczasowych pomp.

Kiedy pompy OptiLobe udowodniły, że wyliczone oszczędności energii są rzeczywistymi oszczędnościami, Dabur Naturelle nie tylko zakupił siedem pomp OptiLobe zainstalowanych w fabryce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale także zakupił dodatkowe 35 pomp Alfa Laval OptiLobe i SRU dla zakładów Dabur w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Egipcie i Nigerii.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z działania pomp OptiLobe" - mówi Karan Arora, kierownik ds. inżynierii w firmie Dabur International Ltd. - "Czas pracy pomp jest bardzo długi. "Czas pracy pompy jest bardzo wysoki. Zużycie energii jest znacznie niższe niż wcześniej.

50% oszczędności wody, 80% krótszy czas mycia zbiornika

Sukces w modernizacji pomp doprowadził do powstania kolejnych możliwości uzyskania trwałych oszczędności w innych liniach technologicznych, ponieważ Dabur Naturelle kontynuuje ulepszanie i rozbudowę zakładów produkcyjnych Naturelle LLC. Alfa Laval Middle East współpracowała ze Swedinox w celu przeprowadzenia audytu wyposażenia dla procesów mycia zbiorników mieszadeł i mikserów w Dabur Naturelle.

Na podstawie przeprowadzonego audytu, dystrybutor Alfa Laval zalecił zastosowanie kompletnego systemu mycia gorącą wodą wraz z sześcioma urządzeniami do mycia zbiorników Alfa Laval GJ A6. Narzędzie oszczędnościowe Joules wykazało 50% oszczędności w zużyciu wody i środków myjących, jak również 80% skrócenie czasu mycia. To była wygrana - zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Partnerstwo na rzecz zrównoważonej optymalizacji

Zaufanie i przejrzystość mają kluczowe znaczenie dla wprowadzania trwałych zmian w każdej branży. Silne więzi łączące Dabur, Swedinox i Alfa Laval opierają się na wspólnych wartościach, dzieleniu się wiedzą i dążeniu do produkowania więcej przy mniejszym zużyciu energii. 

"Głęboko wierzymy, że zrównoważony rozwój w zakresie ochrony środowiska stanowi zasadniczy element, na którym opiera się sukces biznesowy", mówi Subba Rao, Dyrektor Operacji Międzynarodowych, Dabur International. "Współpraca z firmami Swedinox i Alfa Laval pokazała nam, że jest to możliwe i że jest to droga, którą należy podążać".

Pompa krzywkowa OptiLobe

OptiLobe_Rotary Lobe Pump_640x360.jpg

Do higienicznego, energooszczędnego i wodooszczędnego przesyłu cieczy.

Dowiedz się więcej o pompie krzywkowej OptiLobe

 

Alfa Laval GJ A6

GamaJet A6_640x360.jpg

Skuteczna maszyna do aseptycznego mycia zbiorników

Dowiedz się więcej GJ A6