Przewidywanie żywotności uszczelek dzięki Audytowi Stanu Technicznego Alfa Laval

Wiedza na temat właściwego momentu wymiany uszczelek w kluczowch płytowych wymiennikach ciepła zapewnia niezawodność zakładu, jego wydajność i czas pracy. Przekonał się o tym jeden z największych na świecie producentów etylenu w Arabii Saudyjskiej, kiedy Alfa Laval zaleciła przeprowadzenie audytu stanu technicznego 11-letnich płytowych uszczelkowych wymienników ciepła.

DATA 2023-11-28

Ta duża firma petrochemiczna i wieloletni klient Alfa Laval używała 39 płytowych wymienników ciepła Alfa Laval do kluczowych zadań związanych z chłodzeniem w swoim zakładzie. Wymienniki ciepła pracowały przez wiele lat bez konieczności konserwacji. Jednak niezawodność produkcji jest tylko tak dobra, jak jakość i stan techniczny elementów wyposażenia.

Audyt stanu umożliwia zoptymalizowaną konserwację

Zgodnie z sugestią Alfa Laval, kierownictwo zakładu zgodziło się na przeprowadzenie audytu stanu technicznego Alfa Laval na jednym z 39 wymienników ciepła podczas planowego przeglądu. Zakres prac obejmował wewnętrzną i zewnętrzną inspekcję wymiennika ciepła.

Tradycyjne myślenie podpowiada: "Jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego". Wymienniki ciepła Alfa Laval zapewniały solidne parametry pracy przez tak długi czas, że klient nie widział potrzeby przeprowadzania konserwacji." - Samer Tyba, kierownik sprzedaży części procesowych i serwisu Alfa Laval w Arabii Saudyjskiej i Bahrajnie

Regeneracja zabezpiecza czas pracy

Alfa Laval przeanalizowała dane z audytu i przekazała raport zawierający wyniki audytu oraz zdjęcia przedstawiające rzeczywisty stan płyt i uszczelek. W celu zapewnienia ciągłości produkcji, Alfa Laval zaleciła regenerację 39 płytowych wymienników ciepła pracujących w zakładzie.

Mając twarde dane i możliwość przewidywania czasu eksploatacji uszczelek, Alfa Laval opracowuje plan konserwacji zapobiegawczej w celu optymalizacji pracy instalacji.

Korzyści z audytu stanu technicznego Alfa Laval

  • Zapewniony czas pracy i wydajność zakładu
  • Zoptymalizowane plany utrzymania ruchu
  • Lepsza kontrola budżetów utrzymania ruchu
  • Zapobieganie problemom związanym z bezpieczeństwem
  • Spokój ducha

Usługi serwisowe Alfa Laval

Portfolio usług serwisowych 360° Alfa Laval gwarantuje realizację potrzeb w każdym zakresie i przez cały cykl życia urządzenia - od uruchomienia, użytkowania, doradztwa i rozbudowy - do usług monitorowania — co pozwala zapewnić maksymalny czas użytkowania pomiędzy serwisami, dostępność części i optymalizację działania.

Dowiedz się więcej o ofercie serwisowej Alfa Laval 360°

O Kliencie

Klient jest głównym producentem petrochemicznym i jednym z największych na świecie producentów etylenu. W jego zakładzie w Jubail w Arabii Saudyjskiej zainstalowano 39 wymienników ciepła Alfa Laval A45 do chłodzenia o kluczowym znaczeniu.