Entuzjazm jako składnik wzrostu

Proces wirowania na zimno Brew 80 skutkuje bardziej jednolitymi piwami o stałej jakości i umożliwia Amager Bryghus uzyskanie 6-10% więcej produktu końcowego z każdej warki.

DATA 2023-11-28

Amager Bryghus to mały duński niezależny browar rzemieślniczy, który przez ostatnie osiem lat znajdował się w rankingu 100 najlepszych browarów na świecie. Co jest dość niezwykłe, biorąc pod uwagę, że to małe przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność dopiero w 2007 roku. 

Firma została założona przez dwóch przyjaciół i pasjonatów piwowarstwa rzemieślniczego - Mortena Valentina Lundsbaka i Jacoba Storma - którzy postanowili przekształcić swoją pasję w biznes. Warzenie piwa w Amager Bryghus to przede wszystkim pasja i entuzjazm, a także pragnienie założycieli, by rozwijać i doskonalić specjalistyczne/smakowe piwa rzemieślnicze, aby zaspokoić rosnący międzynarodowy popyt na wysokiej jakości piwa specjalne. Idea napędzająca ten wyróżniający się duński browar w kierunku niezwykłego sukcesu leży w rozwijaniu stałego strumienia charakterystycznych, interesujących smaków w postaci produktów premium beer i ale. 

W 2016 roku Amager Bryghus zainstalował niewielki, montowany na ramie wysokoobrotowy separator Brew 80 firmy Alfa Laval, służący jako klaryfikator usuwający cząstki chmielu z piwa chmielonego na zimno, które stanowi około 80% produkcji. Proces wirowania na zimno pozwala uzyskać bardziej jednolite piwa o stałej jakości. 

Dzięki temu Amager Bryghus może uzyskać o 6-10% więcej produktu końcowego z każdej warki, co oznacza, że zakup wirówki Brew 80 zwraca się w ciągu 24-30 miesięcy. 

    

Produkty

Brew 80 

Moduł wirówkowy jest szczególnie przydatny do klarowania: 

  • Piwa po fermentacji
  • Piwo po leżakowaniu
  • Piw specjalnych 

Alfa Laval seria Brew

Opinia klienta

Mając tylko jedno kompaktowe urządzenie Brew 80, możesz pozwolić sobie na większą kreatywność. Teraz to tylko Twoja wyobraźnia jest czynnikiem ograniczającym w kwestii eksperymentowania ze smakami. 
Ten sprzęt okazał się bardziej wszechstronny, niż sobie wyobrażaliśmy, i daje wielki impuls do naszego kreatywnego, niekonwencjonalnego podejścia do warzenia piwa oraz produktów, które naprawdę zostają zauważone na zatłoczonym rynku. 

Założyciel Morten Valentin Lundsbak, Amager Bryghus, Kopenhaga, Dania 

Alfa Laval Brew 80: Otrzymaj stosowną pomoc dla swojej pasji

Alfa Laval Brew 80 to moduł wirówki typu plug-and-play o wydajności do 50 hl/godz. Dla małych browarów oferuje innowacje Alfa Laval w zakresie oddzielania, które zwiększają wydajność procesu i jakość piwa - w tym unikalne uszczelnienie hermetyczne minimalizujące pobór tlenu. Brew 80 zapewnia wydajną i skuteczną pracę, z wydajnością, która jest potrzebna w miarę rozwoju browaru.

brew80 vignette