Kompaktowe i wydajne rozwiązanie dla mikro-CHP

Firma Indop d.o.o. została założona w 2007 roku jako spółka zależna bałkańskiego giganta branży AGD - Gorenje. Początkowo zajmowała się produkcją różnego rodzaju urządzeń, jednak szybko skoncentrowała się na rozwoju, produkcji i obsłudze zaawansowanych systemów energetycznych, a w szczególności wysokowydajnej technologii kogeneracyjnej (CHP). Od 2010 r. firma stała się jednym z wiodących słoweńskich producentów urządzeń kogeneracyjnych. Indop produkuje szeroką gamę systemów kogeneracyjnych, ale jest szczególnie zaangażowany w rozwój jednostek mikrokogeneracyjnych.

DATA 2023-11-28

Obecnie firma oferuje cztery różne wielkości systemów micro-CHP, o mocy znamionowej 6, 9, 15 i 20 kW oraz znamionowej mocy cieplnej 13, 20, 34 i 42 kW. Produkty firmy Indop otrzymały najwyższe klasy energetyczne w UE i zostały specjalnie zaprojektowane, aby zaoferować klientom znaczne oszczędności.

Jednak przy wyborze wymiennika ciepła dla swoich jednostek mikro-CHP firma Indop stanęła przed kilkoma początkowymi wyzwaniami. Po pierwsze, aby zapewnić elastyczną, kompaktową konstrukcję systemów, równie ważne było, aby wszystkie komponenty w jednostkach zajmowały jak najmniejszą powierzchnię. Po drugie, potrzebne było rozwiązanie wymiennika ciepła, które zapewni zarówno wyjątkową wydajność energetyczną, jak i prostotę instalacji. Wreszcie, Indop musiał wziąć pod uwagę zarówno bezpieczeństwo, jak i możliwość obniżenia całkowitych kosztów systemu.

Jedna konstrukcja - wiele korzyści

Firma Indop znalazła idealne rozwiązanie dla wszystkich swoich potrzeb w postaci płytowych wymienników ciepła gaz-ciecz Alfa Laval. Konstrukcja z miedzianymi lutami jest w pełni kompatybilna z silnikami na gaz ziemny, które Indop wykorzystuje w swoich systemach mikro-CHP, a unikalna technologia gaz-ciecz Alfa Laval pozwoliła firmie osiągnąć sprawność cieplną powyżej 85% przy bardzo niskim spadku ciśnienia.

Wyjątkowo zwarta konstrukcja płytowego wymiennika ciepła Alfa Laval ułatwiła również instalację w firmie Indop, która mogła z łatwością zintegrować wymiennik ciepła z systemem bez zwiększania jego całkowitej powierzchni. Jest to również niezwykle bezpieczna i niezawodna technologia - do tej pory nie odnotowano przypadków problemów z zarastaniem się wymiennika lub jego korozją.

 

Dowiedz się więcej

gl_product_line_640x360_left.png

Linia produktów Alfa Laval GL to ultrakompaktowe, wysokowydajne rozwiązania zaprojektowane tak, aby sprostać unikalnym wyzwaniom związanym z jednoczesną pracą z gazem i cieczą. Nowa, rewolucyjna konstrukcja umożliwia pracę w bardzo wysokich temperaturach przy bardzo niskim spadku ciśnienia.

 Dowiedz się więcej o Alfa Laval GL

Dowiedz się więcej o wymiennikach ciepła typu ciecz - gaz