2021-01-19 Dane finansowe

Alfa Laval nabyła unikalną technologię w celu wzmocnienia swojej pozycji w produkcji piwa.

Alfa Laval - światowy lider w dziedzinie transferu ciepła, separacji i transportu płynów - przejęła Sandymount, amerykańską firmę zajmującą się technologią produkcji napojów z unikalną i opatentowaną technologią membranową do koncentracji piwa. Technologia ta, w połączeniu z szeroką gamą produktów Alfa Laval, otworzy przed firmą interesujące możliwości biznesowe i umożliwi bardziej zrównoważony łańcuch dostaw piwa. Datą podpisania  był 31 grudnia.

Opatentowana przez Sandymount technologia membranowa Revos™, w połączeniu z szeroką gamą produktów Alfa Laval do produkcji piwa, umożliwi producentom piwa dostarczanie wysokiej jakości piwa w postaci skoncentrowanej. Rozwiązanie to rozwiązuje problem nieefektywności transportu w dostawie piwa, gdzie piwo pozostaje jednym z niewielu produktów z zawartością wody rozprowadzanych jako "głównie woda" od producenta do konsumenta.

 

"Ta nowa technologia jest cennym uzupełnieniem portfela rozwiązań piwowarskich Alfa Laval, które umożliwią nam dostarczanie procesów dla wysokiej jakości skoncentrowanego piwa" - mówi Nish Patel, Prezes Zarządu Dywizji Food & Water. "Innowacyjne i sprawdzone rozwiązania tego typu usprawnią łańcuchy dostaw naszych klientów, a tym samym będą miały pozytywny wpływ zarówno na ich wyniki finansowe, jak i na środowisko".

 

Ronan McGovern, założyciel Sandymount, komentuje: "Technologia Revos została zweryfikowana i zatwierdzona przez główne browary i jestem podekscytowany, że stanie się częścią Alfa Laval i wykorzysta doświadczenie organizacji oraz globalny wpływ na dostarczanie rozwiązań".   

 

Nowo nabyta firma, wraz z jej założycielem i pracownikami, zostanie włączona do jednostki biznesowej Food Systems w dziale Food & Water.

 

Czy wiesz, że... według Global Beer Market Report 2020, rynek piwa ma osiągnąć około 710 miliardów USD (w cenach detalicznych), a tym samym wzrosnąć o 3,7 procent rocznie w latach 2020-2025?

 

www.alfalaval.pl

 

Osoby kontaktowe:

Johan Lundin
Head of Investor Relations
Alfa Laval
Tel: +46 46 36 65 10
Mobile: +46 730 46 30 90

 

Eva Schiller
PR Manager
Alfa Laval
Tel: + 46 46 36 71 01
Mobile: +46 709 38 71 01

 

Maciek Głogowski

Service Manager

Alfa Laval

Mobile: +48 695 559 502

Powiązane treści: