2023-10-11 Produkty

Nowe, udoskonalone zawory Alfa Laval Unique Mixproof CIP i Process spełniają wymagania rynku

Alfa Laval wprowadza do sprzedaży dwa nowe higieniczne zawory CIP i Unique Mixproof Process, które stanowią rozszerzenie asortymentu higienicznych zaworów dwugniazdowych, aby sprostać wymaganiom rynku. Dzięki dwóm nowym innowacyjnym zaworom mixproof producenci, którym zależy na spójności produktu, znaleźli ekonomiczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa produktu przy jednoczesnym podniesieniu wydajności procesu oraz ograniczeniu jego wpływu na środowisko.

Sprawdzona wydajność, doskonalona w odpowiedzi na potrzeby

Dwa nowe produkty oferują te same sprawdzone walory użytkowe, ale zostały udoskonalone w odpowiedzi na potrzeby. Zawór CIP Unique Mixproof to zawór dwugniazdowy, który pozwala bezpiecznie i wydajnie zarządzać przepływem środków czyszczących podczas procesu czyszczenia na miejscu (CIP). Zawór Unique Mixproof Process – kompaktowa wersja sprawdzonych zaworów dwugniazdowych Alfa Laval – oferuje konfigurowalną konstrukcję oraz dostępny jest w różnych rozmiarach z myślą o spełnieniu podstawowych wymagań producentów w zakresie higienicznego przetwarzania. Oba zawory są w stanie kierować jednocześnie dwa różne płyny bez ryzyka powstania zanieczyszczenia krzyżowego, co przekłada się na wydłużenie czasu sprawności oraz zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania.

„Nowe zawory Unique Mixproof zapewniają bezpieczeństwo produktu, elastyczność procesu, prostą konserwację oraz oszczędności na zużyciu wody i środków czyszczących” – wyjaśnia Anders M. Lyhne, Product Portfolio Manager w Alfa Laval.

Niezawodna, wydajna ochrona produktów

Producenci mają pewność, że zawory CIP i Unique Mixproof Process stanowią gwarancję efektywnego kosztowo bezpieczeństwa produktów. Opracowana przez Alfa Laval technologia dwugniazdowa z unoszeniem gniazda utrzymuje rozdział cieczy, co zapewnia skuteczne czyszczenie i pełną ochronę przed wnikaniem szkodliwych mikroorganizmów. Dzięki w pełni wyważonej konstrukcji zawory z łatwością radzą sobie z wysokim ciśnieniem bez ryzyka powstawania uderzenia ciśnienia. Ponadto uzyskały one certyfikaty zgodności z normami FDA, 3A oraz innymi uznanymi standardami.

Większa elastyczność procesu

Sprawdzona technologia zaworów spełniających określone wymagania produkcyjne przekłada się na wzrost niezawodności i elastyczności konfiguracji procesu produkcyjnego. Podobnie jak cała oferta rozwiązań Unique Mixproof Alfa Laval zawory CIP i Unique Mixproof Process odznaczają się kompaktową, modułową konstrukcją, co przekłada się na większą elastyczność procesu. Dzięki modułowej konstrukcji oraz dostępności w typach i rozmiarach dopasowanych do różnych zastosowań zawory CIP i Unique Mixproof Process pomagają producentom dostosowywać się do zmieniających się wymagań procesowych. Wprowadzenie zaworów w połączeniu z jednostkami sterującymi Alfa Laval ThinkTop zapewnia jeszcze większą elastyczność procesu i lepszą kontrolę.

Uproszczone serwisowanie

Skonstruowane na platformach Unique SSV i Mixproof Alfa Laval higieniczne zawory dwugniazdowe z górnym załadunkiem minimalizują ryzyko nieplanowanych przestojów, zmniejszając jednocześnie zapotrzebowanie na rutynową konserwację. Sprawdzona technologia uszczelnień o zdefiniowanym stopniu ściśliwości wydłuża okresy między przeglądami, a bezobsługowy siłownik bez regulowanych elementów maksymalizuje czas sprawności i minimalizuje całkowity koszt posiadania.

Mniejszy wpływ na środowisko naturalne

W połączeniu z jednostkami sterującymi ThinkTop Alfa Laval nowe zawory Unique Mixproof eliminują zbędne straty produktu, zapewniając jednocześnie nawet o 90% mniejsze zużycie wody i środków czyszczących. Mniejsze zużycie płynów czyszczących przekłada się na niższy całkowity koszt posiadania, któremu towarzyszy ograniczenie wpływu na środowisko naturalne w przemyśle przetwórczym. Dobre dla ludzi, dobre dla biznesu i dobre dla planety.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj

O Alfa Laval

Alfa Laval działa aktywnie w obszarach związanych z energią i działalnością morską oraz w przemyśle spożywczym i wodnym, oferując wiedzę specjalistyczną, produkty i usługi w wielu różnych dziedzinach przemysłu w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i budowanie postępu, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i realizacji planów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval mają za zadanie umożliwiać oczyszczanie, rafinowanie i ponowne wykorzystanie materiałów, co stanowi gwarancję bardziej odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych. Te rozwiązania przyczyniają się do poprawy wydajności energetycznej i odzyskiwania ciepła, lepszego uzdatniania wody i redukcji emisji. Dlatego Alfa Laval nie tylko przyspiesza osiąganie sukcesów przez swoich klientów, ale też działa dla wszystkich ludzi i całej planety. Sprawiamy, że świat staje się lepszy – każdego dnia.

Alfa Laval zatrudnia 20 300 pracowników. Roczna sprzedaż w 2022 r. wyniosła 52,1 mld SEK (około 4,9 mld EUR). Spółka jest notowana na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.

www.alfalaval.pl

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami:

Anders M. Lyhne

Product Portfolio Manager, Valves & Automation, Alfa Laval

Phone: +45 79 32 22 00

Lub skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem handlowym Alfa Laval

Powiązane treści: