2023-06-05 Produkty

Kolejny krok Alfa Laval w kierunku inteligentnej pompy

Alfa Laval wprowadza na rynek nowe oprogramowanie do monitorowania stanu z wbudowaną analityką. Wykorzystując sztuczną inteligencję, nowe oprogramowanie Alfa Laval Analytics do monitorowania stanu online pomaga branżom higienicznym zapobiegać nieplanowanym przestojom, wydłuża żywotność cennych aktywów i pomaga osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.

"To duży krok dla branży higienicznej. Nasze nowe rozwiązanie Alfa Laval Analytics wykrywa potencjalne usterki maszyn przed ich wystąpieniem i pomaga zdiagnozować pierwotną przyczynę. W ścisłym dialogu z naszymi klientami opracowaliśmy łatwe w użyciu i niezawodne rozwiązanie, które zapewnia spokój ducha i utrzymuje sprzęt w najwyższej wydajności przez cały czas" - mówi Torsten Pedersen, kierownik ds. łączności i monitorowania w Alfa Laval Fluid Handling.

Alfa Laval Analytics to funkcja o wartości dodanej, którą można dodać do wszystkich nowych i istniejących instalacji pomp Alfa Laval. Rozwiązanie obejmuje roczną subskrypcję, w tym instalację online, szkolenie z obsługi pulpitu nawigacyjnego i bieżące wsparcie.

Zawsze 24/7

Alfa Laval Analytics gromadzi i analizuje dane dotyczące drgań pomp przez całą dobę. Filozofią stojącą za rozwojem rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji było zapewnienie spokoju operatorom i kierownictwu zakładu. Analytics zapewnia przejrzysty i intuicyjny przegląd stanu zdrowia sprzętu za pomocą prostego pulpitu nawigacyjnego. Kolor zielony oznacza "w porządku", żółty "uwaga", pomarańczowy "ostrzeżenie", a czerwony "natychmiastowe działanie".

"Bez względu na to, gdzie się znajdują i niezależnie od czasu, operatorzy i kierownicy instalacji mogą sprawdzić stan instalacji w swojej kieszeni. Wystarczy krótkie spojrzenie na pulpit nawigacyjny aplikacji, aby sprawdzić stan pomp i w razie potrzeby podjąć działania zapobiegające kosztownym przestojom" - mówi Torsten Pedersen.

Wyjaśnia, że Analytics nie tylko wykrywa usterki, ale także wskazuje prawdopodobne przyczyny problemu, które mogą być na przykład związane z niewspółosiowością instalacji pompy, potencjalnymi ulepszeniami procesu lub usterkami mechanicznymi.

"Możliwości diagnostyczne narzędzia Analytics znacznie ułatwiają operatorom i technikom szybkie zlokalizowanie problemu i naprawienie go przed wyrządzeniem jakichkolwiek szkód. Podczas korzystania z Analytics możemy nawet przedłużyć gwarancję na sprzęt, jeśli pompy są stale monitorowane i jeśli przestrzegane są zalecenia dotyczące przeglądów i napraw", mówi Torsten Pedersen.

Umożliwienie konserwacji predykcyjnej

Dzięki możliwości przewidywania awarii i identyfikowania części, które wymagają naprawy lub wymiany, Analytics toruje drogę do wdrażania strategii konserwacji predykcyjnej, które eliminują dodatkowe koszty i zapobiegają nieplanowanym przestojom.

Jednocześnie Analytics wspiera program zrównoważonego rozwoju, pozwalając zakładom robić więcej za mniej. Utrzymując bezbłędne działanie zasobów przez cały czas, Analytics zwiększa efektywność energetyczną i pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla..

Alfa Laval Analytics to rozwiązanie cyberbezpieczne. Wszystkie dane są przesyłane za pośrednictwem sieci komórkowej i nie wymagają połączenia z Internetem w zakładzie.

Analytics jest częścią programu Connected Services firmy Alfa Laval. Nowe usługi są dodawane na bieżąco, aby wykorzystać potencjał technologii Przemysłu 4.0.

Konfiguracja techniczna Alfa Laval Analytics

  • Analityka jest włączona przez CM Connect Gateway i jest objęta 12-miesięczną subskrypcją.
  • Instalacja i uruchomienie są proste, przeprowadzane za pomocą aplikacji, która prowadzi użytkownika w łatwych do wykonania krokach.
  • Subskrypcja daje dostęp do pulpitu nawigacyjnego, zapewnia powiadomienia z zalecanymi działaniami i wsparcie ze strony Alfa Laval.

Więcej dowiesz się: Narzędzie Analytics do śledzenia parametrów pracy w trybie online - zawsze blisko Ciebie | Alfa Laval

O Alfa Laval

Alfa Laval działa w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz przetwórstwa żywności i oczyszczania wody, oferując swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiej gamy branż działalności gospodarczej w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i przyspieszanie postępu - zawsze idzie o krok dalej, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są dedykowane do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Mają one również znaczący wpływ na poprawę efektywności energetycznej i odzyskiwania ciepła, optymalizację procesów uzdatniania wody i redukcji emisji zanieczyszczeń.

W ten sposób Alfa Laval przyczynia się nie tylko do sukcesu swoich klientów, ale także do pozytywnych zmian środowiskowych. Codziennie ulepszamy świat - Advancing better™.

Alfa Laval zatrudnia 16,700 pracowników. Roczna sprzedaż w 2020 roku wyniosła SEK 41,5 mld (ok. EUR 4 mld). Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq OMX

www.alfalaval.com

 

Powiązane treści: