2022-08-09 Produkty

StormGeo, które jest częścią Alfa Laval, rozszerza swoją ofertę o optymalizację zaopatrzenia w paliwo bunkrowe poprzez przejęcie BunkerMetric

Alfa Laval podpisała umowę o przejęciu BunkerMetric, skandynawskiej firmy, która rozwija zaawansowane narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji w segmencie paliwa bunkrowego. Firma zostanie połączona ze StormGeo, globalnym liderem w dziedzinie oprogramowania do analizy pogody i usług wspomagania decyzji, należącym obecnie do Alfa Laval. Przejęcie wzmocni ofertę StormGeo w zakresie planowania rejsów i optymalizacji kursów statków.

Analityka bunkrowa oszczędzająca koszty

BunkerMetric, z siedzibą w Danii, pomaga operatorom statków i działom zaopatrzenia w paliwo bunkrowe znaleźć najlepszy plan zaopatrzenia w paliwo i poprawić marże na rejsach. Wykorzystując skomplikowane algorytmy, narzędzie firmy do optymalizacji zaopatrzenia dostarcza strategie bunkrowania i spostrzeżenia rynkowe, które pozwalają firmom żeglugowym poprawić ich wynik finansowy.

„Przejęcie BunkerMetric jeszcze bardziej wzmocni pakiet produktów i usług oprogramowania StormGeo” – mówi Soeren Andersen, Prezes StormGeo. „Zaawansowane narzędzie BunkerMetric do optymalizacji zaopatrzenia jest mile widzianym dodatkiem do naszych usług, dając Klientom żeglugowym aktualne dane do wyboru najlepszych opcji bunkrowania. Wpłynie to nie tylko na poprawę wyniku finansowego, ale również na dalsze ograniczenie emisji CO2 poprzez zmniejszenie zużycia paliwa”.

„Jesteśmy podekscytowani, że stajemy się częścią StormGeo i rodziny Alfa Laval” – mówi Christian Plum, Prezes BunkerMetric, który pomógł założyć innowacyjny start-up w 2018 roku. „Połączenie najnowocześniejszych algorytmów optymalizacji i platform danych BunkerMetric z nowatorską nauką o danych StormGeo będzie oznaczało cenną synergię dla obecnych i przyszłych Klientów”.

Ulepszone usługi doradztwa w zakresie tras

Narzędzie BunkerMetric do optymalizacji zaopatrzenia stanie się usługą abonamentową w ramach istniejącego s-Suite firmy StormGeo. Będzie ono wspierać przemyślane decyzje przy zakupie bunkrów, takie jak wybór portów, ilości i gatunków paliwa do bunkrowania. Globalne firmy żeglugowe mogą go wykorzystać do minimalizacji kosztów przy jednoczesnym uwzględnieniu istotnych czynników operacyjnych, handlowych i środowiskowych.

„Wykorzystując głęboką wiedzę BunkerMetric i sprawdzone narzędzie optymalizacyjne, Klienci StormGeo będą mogli usprawnić swoje operacje” – mówi Andersen. "Oprócz zmniejszenia kosztów zaopatrzenia w paliwo bunkrowe, zyskają oni znaczne oszczędności paliwa dzięki optymalizacji procesu decyzyjnego w czasie rzeczywistym.”

Plum dodaje: „Podobnie jak StormGeo, BunkerMetric jest zaangażowany w digitalizację i dekarbonizację. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił w sposób, który zmniejszy zarówno wydatki Klientów, jak i ślad węglowy.”

Aby dowiedzieć się więcej o usługach StormGeo w zakresie doradztwa trasowego i optymalizacji rejsów, prosimy odwiedzić stronę: https://www.stormgeo.com/products/s-suite/s-routing/.

Aby dowiedzieć się więcej o narzędziu BunkerMetric do optymalizacji zaopatrzenia w paliwo, prosimy odwiedzić stronę: www.bunkermetric.com.

Uwagi redaktora

To jest Alfa Laval

Alfa Laval jest światowym liderem w dziedzinie wymiany ciepła, separacji odśrodkowej i transportu płynów. Firma działa w obszarach Energy, Marine, Food & Water, oferując swoje doświadczenie, produkty i usługi dla wielu gałęzi przemysłu w około 100 krajach. Alfa Laval jest zaangażowana w optymalizację procesów, odpowiedzialny rozwój i postęp, aby wspierać Klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są dedykowane do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Przyczyniają się do poprawy efektywności energetycznej i odzysku ciepła, lepszego uzdatniania wody i zmniejszenia emisji. W ten sposób Alfa Laval nie tylko przyspiesza sukces swoich Klientów, ale także ludzi i planety. Czyniąc świat lepszym, każdego dnia.

Alfa Laval zatrudnia 17 900 pracowników. Roczna sprzedaż w 2021 roku wyniosła 40,9 mld SEK (ok. 4 mld EUR). Firma jest notowana na Nasdaq Stockholm.

www.alfalaval.pl

banner image BM 640x360

Kontakt

Andrzej Smoleński

Regional Business Manager, Marine & Diesel Equipment

+48 601 454 748
andrzej.smolenski@alfalaval.com

Kontakt

Magdalena Czopik

The Head of Marketing in Eastern Europe

+48 605 602 840
magdalena.czopik@alfalaval.com

Powiązane treści: