2021-03-11 Produkty

Alfa Laval wprowadza na rynek najbardziej higieniczne dekantery zaprojektowane specjalnie dla przemysłu spożywczego

Optymalny poziom higieny jest niezbędny na każdym etapie procesu produkcji żywności, a standardy w tym zakresie stale się zmieniają i ewoluują. Alfa Laval wprowadziła na rynek nowy dekanter Alfa Laval Foodec Hygiene Plus, który pomaga przemysłowi spożywczemu spełniać i przewyższać zmieniające się wymagania. Dekantery posiadają szereg funkcji mających na celu podniesienie poziomu higieny przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów pracy, jakich oczekuje się od dekanterów Alfa Laval.

 

Wyznaczanie nowych standardów

Dekanter Alfa Laval Foodec Hygiene Plus jest standardowo wyposażony w szereg funkcji, które zostały starannie opracowane w celu zapewnienia optymalnego poziomu higieny i bardziej efektywnego procesu mycia. Otwory drenażowe powodują, że w wirówce dekantacyjnej pozostaje mniej resztek, co poprawia ogólną czystość i ogranicza możliwość wystąpienia nieplanowanych przestojów.

Ponadto, zintegrowany system do czyszczenia na miejscu (CIP) ułatwia czyszczenie każdej części wewnętrznej ramy i zewnętrznej części bębna, a rura podająca CIP ułatwia dostęp do krytycznych obszarów martwych końców rury podającej, w szczególności do obszaru wokół strefy podawania dekantera i sekcji stożka. Wszystkie powierzchnie zwilżane produktem są również zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej gładkie, co ogranicza gromadzenie się biofilmu i poprawia ogólną higienę.

 

Dodatkowe funkcje zapewniają wyjątkową higienę

Standardowe funkcje i konstrukcja zapewniają, że Foodec Hygiene Plus jest idealny do wszelkich zastosowań, gdzie wyjątkowa higiena jest niezbędna, ale każde zastosowanie spożywcze jest inne, a każdy producent ma inne wymagania. Dlatego też dostępne są opcjonalne dodatki, które jeszcze bardziej podnoszą poziom higieny.

Technologia TrueStainlessTM zapewnia, że rama i inne kluczowe części, które mogą mieć kontakt z atmosferą korozyjną, wykonane są z litej stali nierdzewnej, co zapewnia optymalną higienę i dłuższą żywotność urządzenia. żywotność sprzętu. SaniRibs® są spawanymi żebrami, które tworzą optymalne tarcie, co skutkuje SaniRibs® to zgrzewane żebra, które zapewniają optymalne tarcie, co skutkuje lepszym transportem cząstek stałych, eliminując przy tym punkty zapalne i jeszcze bardziej ułatwiając czyszczenie. i jeszcze bardziej ułatwia czyszczenie.

"Alfa Laval Foodec Hygiene Plus stanowi znaczący krok naprzód w dziedzinie higieny dekanterów. higieny dekanterów" - mówi Cristina Lisbona, Global Sales Manager. "Znamy branżę spożywczą i wiemy, że higiena jest absolutnie niezbędna. że higiena jest absolutnie niezbędna. Nasze nowe rozwiązanie zostało zaprojektowane specjalnie w celu poprawy produktywność, efektywność czyszczenia, ogólną higienę i ostatecznie jakość produktu."

Aby dowiedzieć się więcej o nowym Foodec Hygiene Plus, prosimy odwiedzić dedykowaną do produktu stronę:

Foodec Hygiene Plus

foodec hygiene plus 640 x 360

Kontakt

Susanne Rosentoft

Central Communication Manager, Food & Water

+45 39 53 65 27
susanne.rosentoft@alfalaval.com

Kontakt

Cristina Lisbona

Global Sales Manager, Food Decanters

+45 28 78 59 05
cristina.lisbona@alfalaval.com

Powiązane treści: