2020-06-29 Produkty

Nowy system Alfa Laval PureSOx Express to łatwy dostęp do zalet skruberów SOx.

W przypadku mniejszych statków, takich jak frachtowce typu handymax czy zbiornikowce produktowe, koszt instalacji skrubera mającej na celu osiągniecie zgodności z dyrektywą siarkową (dla zgodności SOx) przewyższa czasami płynące z niej korzyści. Nowy system  Alfa Laval PureSOx Express upraszcza dalsze stosowanie paliwa ciężkiego HFO i jednoczesne przestrzeganie regulacji SOx na takich statkach.

 

imagem9nbk.png

Nowy PureSOx to system typu otwartego, dostarczany jako kompletny moduł. Jest przystosowany do prostego i ekonomicznego montażu na mniejszych jednostkach, zmniejsza koszty inwestycyjne, czas wykonania projektu oraz ilość prac przy instalacji skrubera.

„PureSOx Express wykorzystuje sprawdzoną technologię PureSOx, która jest już stosowana na setkach statków”, mówi Steven Pieters, dyrektor sprzedaży Exhaust Gas Cleaning. „Ale w odróżnieniu od innych systemów można go umieścić na pokładzie statku i podłączyć bez obecności zespołu wyspecjalizowanego w instalacji skruberów, co oznacza mniej prac w stoczni, a czas instalacji to zaledwie od 10 do 14 dni. To nie tylko obniża początkowe koszty inwestycji, ale też statek szybciej wraca do eksploatacji i zarabia pieniądze”.

Łatwy i elastyczny wybór dla wielu statków

Prefabrykowane i wstępnie skonfigurowane moduły PureSOx Express zostały zaprojketowane do 75 ton spalin na godzinę i mocy silników do 10 MW. Dzięki temu, jest to uniwersalne rozwiązanie dla wielu statków o pojemności 40 000 – 65 000 DTW, co zazwyczaj obejmuje masowce i zbiornikowce. 

Jako system typu otwartego, PureSOx Express jest ekonomiczny i spełnia wymagania dyrektywy siarkowej. Ale co ważne, jest także wyposażony w podłączenia umożliwiające w przyszłości jego rozbudowę do systemu hybrydowego. Dzięki temu moduł jest przygotowany na ewentualne zmiany prawne i pozwoli zaoszczędzić wydatków w przyszłości.

„Klienci, którzy wahają się, czy wybrać system otwarty, czy hybrydowy, mogą czuć się komfortowo, wybierajac PureSOx Express”, mówi Pieters. „PureSOx Express oferuje elastyczność w rozbudowie do pracy w trybie zamkniętym, jeśli trzeba spełnić bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące zrzutu wody ze skrubera”.

Pełne korzyści z wynikające z wiodącej technologii i serwisu

Pomimo że PureSOx Express jest łatwy w instalacji i obsłudze, nie traci na niezawodności, funkcjonalności ani łatwości serwisowania. Poza samym blokiem skrubera, posiada efektywną pułapkę wodną zapewniającą bezpieczeństwo zapobiegając cofnięciu się wody do silnika. Podobnie jak inne systemy PureSOx jest sterowany za pomocą Alfa Laval Touch Control, oferując tą samą łatwość obsługi i możliwość zdalnej kontroli. Co najważniejsze, opiera się na ponad 10 latach doświadczenia w ekploatacji instalacji skruberowych na morzu.

„Od czasu uruchomienia pierwszego systemu PureSOx na statku w 2009 roku zoptymalizowaliśmy naszą ofertę, ucząc się na każdej instalacji”, mówi Pieters. „Cała ta wiedza została również wykorzystana w PureSOx Express. Bez względu na to, jaki rodzaj systemu PureSOx został zainstalowany, nasi klienci mogą liczyć na efektywną zgodność z dyrektywą siarkową, wspieraną przez globalną sieć Alfa Laval i szeroką gamę usług – w tym usług opartych na przesyłaniu danych za pośrednictwem PureSOx Connect. PureSOx Express to kolejny sposób dla naszych klientów na utrzymanie ich przewagi.”

 

Aby dowiedziedzieć się więcej o Alfa Laval PureSOx i rozwiązaniach Alfa Laval w zakresie oczyszczania spalin, odwiedź stronę www.alfalaval.com/puresox  

 

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem ok 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie. Alfa Laval notowana jest na giełdzie Nasdaq OMX. W 2019 roku roczna sprzedaż wyniosła 46.5 mld SEK (około 4,4 mld EUR). Firma zatrudnia 17 500 pracowników.  

 

Powiązane treści: