Alfa Laval - Fugaku_PL#newsarticle

2020-07-20 Produkty

Alfa Laval pomaga najszybszemu super-komputerowi na świecie w walce z COVID-19

Alfa Laval - światowy lider w dziedzinie wymiany ciepła, separacji i transportu mediów - dostarczył swoje nowo opracowane wymienniki ciepła do zaawansowanego systemu chłodzenia najszybszego superkomputera na świecie; japońskiego „Fugaku”. Komputer jest w stanie wykonać 415 kwadrylionów obliczeń na sekundę i jest obecnie wykorzystywany do badań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19

 

Według listy Top500, opracowanej przez naukowców ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec, najpotężniejszym komputerem jest japoński superkomputer „Fugaku” znajdujący się w Centrum Nauk Obliczeniowych RIKEN w Kobe. Urządzenie opracowane przez RIKEN i Fujitsu może wykonywać 415 kwadrylionów obliczeń na sekundę, czyli 2,8 razy więcej niż system IBM, zajmujący pod tym względem drugie miejsce.

 

Na początku lipca zespół naukowców z Uniwersytetu w Kioto i RIKEN ogłosił, że superkomputer był używany przez 10 dni do symulacji na poziomie molekularnym, aby sprawdzić dziesiątki potencjalnych środków przeciwko COVID-19. Wśród wybranych kandydatów znalazło się 12 leków, które obecnie przechodzą badania kliniczne.

 

Osiągnięcie takiej szybkości i wysokiej wydajności superkomputera wymaga wysoce wydajnego i stabilnego układu chłodzenia, dlatego klient wybrał opracowany przez Alfa Laval wymiennik ciepła z serii T.

 

„Jestem bardzo dumna z tego, że ​​nasze kompaktowe wymienniki ciepła przyczyniły się do tego ważnego zadania”, mówi Susanne Pahlén Åklundh, prezes Energy Division.

 „W tych trudnych czasach pandemii obserwowanie, jak innowacje i technologia pozwalają na szybsze znajdowanie rozwiązań korzystnych dla naszego społeczeństwa, jest bardzo budujące”.

 

Czy wiesz, że… nowa konstrukcja płytowych wymienników ciepła Alfa Laval, zainstalowanych w układzie chłodzenia „Fugaku”, służy do chłodzenia wielu centrów danych na całym świecie?

 

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem ok 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie. Alfa Laval notowana jest na giełdzie Nasdaq OMX. W 2019 roku roczna sprzedaż wyniosła 46.5 mld SEK (około 4,4 mld EUR). Firma zatrudnia 17 500 pracowników. 

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

Stanislaw Zachara 
Regional Sales Manager Poland,Ukraine and Baltic States
E-mail: stanislaw.zachara@alfalaval.com

(6) Alfa Laval  Banner home Covid 640X360

Osoba kontaktowa

Stanislaw Zachara

Regional Sales Manager Poland,Ukraine and Baltic States

stanislaw.zachara@alfalaval.com

Powiązane treści: