2019-10-07 Produkty

Nowa wirówka dekantacyjna ALDEC G3 VecFlow ™ firmy Alfa Laval obniża koszty eksploatacji związane z odwadnianiem i zagęszczaniem osadów

Alfa Laval zaprezentowała nową wirówkę dekantacyjną ALDEC G3 VecFlow ™ do odwadniania i zagęszczania osadów na wystawie WEFTEC w Chicago we wrześniu. Nowa wirówka dekantacyjna wyposażona jest w unikalną strefę dystrybucji osadu VecFlow ™ firmy Alfa Laval, która zmniejsza zużycie energii o 30%, jednocześnie zwiększając wydajność separacji.

Zmniejszenie zużycia energii o 30%

Zmniejszenie turbulencji przepływu jest kluczem do niskiego zużycia energii i wysokiej wydajności separacji w wirówce dekantacyjnej. Nowa strefa dystrybucji osadu Alfa Laval VecFlow ™ wprowadza osad w sposób, który ma minimalny wpływ na przepływ wewnątrz dekantera. Zmniejsza to turbulencje o ponad 80% w porównaniu z tradycyjnymi wirówkami dekantacyjnymi i ogólne zużycie energii o 30%.

Wysoka wydajność separacji

Niska turbulencja przepływu w dekanterze dodatkowo zwiększa efektywność separacji, co pozwala zoptymalizować procesy poprzez uzyskanie większej zawartości suchej masy, zmniejszenie zużycia flokulantów lub zwiększenie wydajności. Elastyczny system kontroli ułatwia operatorom zrównoważenie tych korzyści zgodnie z określonymi priorytetami ich działania.

Możliwości upgradu dekanterów ALDEC G3

Klienci, którzy już korzystają z dekantera ALDEC G3, będą mogli zainstalować w nim nowy przenośnik ze strefą podawania VecFlow ™. Zwiększy to wydajność separacji i obniży zużycie energii do tego samego poziomu, co ALDEC G3 VecFlow ™.

 

Więcej informacji na temat Alfa Laval ALDEC G3 VecFlow, na stronie www.alfalaval.pl/vecflow

 

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem ok 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie. Alfa Laval notowana jest na giełdzie Nasdaq OMX. W 2018 roku roczna sprzedaż wyniosła 40.7 mld SEK (około 4,0 mld EUR). Firma zatrudnia 17 200 pracowników. 

www.alfalaval.pl

 

 

Tiempo de recuperación de la inversión VS tasa de flujo en comparación con un G3

Osoba kontaktowa

Damian Kozioł

Food & Water Business Division Manager

885 850 528
damian.koziol@alfalaval.com

Powiązane treści: