2019-07-15 Produkty

Grupa BWT Tureckich Armatorów wybrała Alfa Laval PureBallast 3 na swoje statki

Grupa BWT Armatorów Tureckich podpisała umowę flotową na dostawę systemów oczyszczania wody Alfa Laval PureBallast 3 o łącznej wartości około 210 milionów SEK. Kompleksowość oferty Alfa Laval w zakresie oczyszczania wód balastowych, a szczególnie usługi serwisowe były kluczowym czynnikiem przy wyborze dostawcy.

Podczas ceremonii podpisania w Stambule w dniu 4 lipca 2019 r. około 50 członków grupy BWT Armatorów Tureckich potwierdziło decyzję o wyborze i instalacji systemów PureBallast 3 na statki należące do członków grupy. Wybór PureBallast 3 został dokonany przez komitet techniczny grupy po rocznej starannej analizie 14 różnych systemów uzdatniania wód balastowych UV.

„Na podjętą decyzję miała wpływ nie tylko technologia PureBallast 3, ale także kompleksowe wsparcie oferowane przez Alfa Laval” - mówi właściciel statku Simge Shipping, Murat Er, który przewodzi grupie BWT Armatorów Tureckich . „Silna obecność Alfa Laval i dobrze rozwinięta oferta usług w zakresie uzdatniania wód balastowych to gwarancja na niezawodne działanie i przestrzeganie przepisów przez grupę”.

Systemy PureBallast 3 zostaną dostarczone do zainstalowania na statki w latach 2019-2024. W skład dostawy wejdą zarówno systemy kompaktowe dla przepływów do 85 m3/h, a także kilka dużych systemów do 1000 m3/h.

„Jest to niezwykle ważna umowa dla Alfa Laval, zarówno w kategoriach regionalnych jak i globalnych”, mówi Peter Sahlén, Kierownik Alfa Laval PureBallast. Podczas ceremonii podpisania Sahlén ogłosił, że Alfa Laval otworzy centrum szkoleniowe w Stambule, gdzie załogi statków będą mogły zapoznać się praktycznie z systemami PureBallast 3 i z ich obsługą. „Jesteśmy dumni z zaufania takich wybitnych właścicieli i operatorów, i cieszymy się na współpracę z tureckimi armatorami” – podsumowuje Peter.

Aby dowiedzieć się więcej o Alfa Laval PureBallast 3 i rozwiązaniach Alfa Laval w zakresie uzdatniania wód balastowych, odwiedź stronę www.alfalaval.pl/pureballast.

Od wydawcy

Na temat PureBallast Alfa Laval

PureBallast, pierwszy komercyjnie dostępny system oczyszczania wód balastowych, oparty jest na technologii, która nie wykorzystuje reakcji chemicznych. Istotnym elementem systemu PureBallast jest wzmocniony reaktor światła UV, który został opracowany wspólnie przez Alfa Laval i Wallenius Water w oparciu o technologię Wallenius Water. Wszystkie systemy PureBallast są uznane przez IMO i US Coast Guard.

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie. Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2018 roku roczna sprzedaż wyniosła 40.7 miliarda SEK (około 4 miliardów Euro). Firma zatrudnia 17 200 pracowników.

Powiązane treści: