2018-06-19 Produkty

Polsteam i Nova Ship Tech SA instalują Alfa Laval PureBallast 3 na swoich statkach

Alfa Laval podpisała umowy z Polską Żeglugą Morską i Nova Ship Tech SA na dostawy systemów oczyszczania wód balastowych trzeciej generacji - Alfa Laval PureBallast 3. Zgodnie z umowami kilkadziesiąt statków Polską Żeglugi Morskiej i Nova Ship Tech SA zostanie wyposażonych w systemy PureBallast 3, z których zdecydowana większość będzie miała wydajność powyżej 1000 m3/h.

Wielu armatorów statków rezygnuje z zakupu systemu oczyszczania wód balastowych dla jednego statku na rzecz kompletnych rozwiązań dla całej floty. Wprowadzane w ciągu ostatniego roku przepisy dotyczące gospodarki wodami balastowymi ułatwiły - i co ważniejsze - pozwoliły spojrzeć na to zagadnienie z szerszej, długoterminowej perspektywy.

"Takie firmy jak Polska Żegluga Morska i Nova Ship Tech SA, rozpoczęły modernizację swoich statków w systemy oczyszczania wód balastowych” - mówi Anders Lindmark, kierownik produktu Alfa Laval PureBallast. W świetle ostatnich rozporządzeń ustawodawczych, firmy zainwestowały w odpowiednią technologię, ale także we współpracę z partnerami, którzy będą w stanie wspierać ich długoterminowo.

Duże systemy i silna współpraca

Pierwsza umowa flotowa z Polską Żeglugą Morską dotyczyła zakupu 6 systemów PureBallast 3 z terminami dostaw w 2017 roku. W 2018 roku armator zdecydował się wyposażyć pozostałą część swojej floty w PureBallast 3 – stając się właścicielem 60 systemów. Wszystkie systemy są przeznaczone do pracy z wydajnością co najmniej 1000 m3 / h, a 16 z nich - 2000 m3 / h i więcej.

"To była to kluczowa decyzja, która i uwzględnia długoterminowe założenia, takie jak ekonomika eksploatacji i wiarygodność dostawcy" - mówi Grzegorz Wardzyński, Dyrektor Techniczny PŻM. "Technologia UV stosowana w systemach PureBallast 3 jest prostsza i bardziej opłacalna ekonomicznie niż elektrochlorowanie, nawet w przypadku naszych, bardzo dużych systemów. Równie ważne jest, aby wybrany dostawca mógł już teraz zapewnić dostawy systemów na kolejne lata i wspierać nas w długoterminowej perspektywie. "Wiedza, serwis i części będą kluczowe dla zapewnienia zgodności naszych statków z normami w najbliższych latach" - podsumowuje Wardzyński. "To sprawiło, że Alfa Laval i PureBallast 3 to właściwy wybór do wyposażenia naszej floty."

Upraszczanie instalacji w całej flocie

W przypadku firmy Nova Ship Tech SA, umowa flotowa z Alfa Laval obejmuje dostawy systemów oczyszczania wód balastowych dla 34 statków, a głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji była wysoka elastyczność PureBallast 3. System ten może być łatwo dostosowywany do różnych warunków eksploatacyjnych całej floty. "Interwencja w istniejące struktury i systemy na statkach w trakcie ich eksploatacji jest o wiele bardziej złożonym problemem niż w przypadku jednostek nowo budowanych" - mówi Francesco Costagliola, Dyrektor Techniczny Nova Ship Tech SA. "Alfa Laval PureBallast 3 ma zwartą, a jednocześnie bardzo elastyczną konstrukcję, która ułatwia instalację na istniejących statkach.

Costagliola zwraca także uwagę, że wybór PureBallast 3 to więcej niż sama instalacja. "Koszty operacyjne i możliwość świadczenia usług globalnych są dla nas bardzo ważne" - mówi. "Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, wiemy, że Alfa Laval je rozwiąże".

Od wydawcy

Na temat PureBallast Alfa Laval

PureBallast, pierwszy komercyjnie dostępny system oczyszczania wód balastowych, oparty jest na technologii, która nie wykorzystuje reakcji chemicznych. Istotnym elementem systemu PureBallast jest wzmocniony reaktor światła UV, który został opracowany wspólnie przez Alfa Laval i Wallenius Water w oparciu o technologię Wallenius Water. Wszystkie systemy PureBallast są uznane przez IMO i US Coast Guard.

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie. Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2017 roku roczna sprzedaż wyniosła 35.3 biliona SEK (około 3.6 biliona Euro). Firma zatrudnia 16 400 pracowników.

www.alfalaval.com 
4  reactors large

Kontakt

Anders Lindmark

Head of Alfa Laval PureBallast Alfa Laval Marine Division

+46 70 104 29 19
anders.lindmark@alfalaval.com

Kontakt

Anja Simonsson

Vice President Communication Alfa Laval Marine Division

+46 708 53 89 27
anja.simonsson@alfalaval.com

Powiązane treści: