2018-02-22 Produkty

Alfa Laval PureBallast 3 - pierwszy system oczyszczania wód balastowych z certyfikatem G8

Alfa Laval PureBallast 3, trzecia generacja wiodącej na rynku technologii oczyszczania wód balastowych, jest pierwszym rozwiązaniem spełniającym zmienione wymagania G8 Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO w zakresie skuteczności działania. DNV GL, działając w imieniu Norweskiego Urzędu Morskiego, wydał 2 lutego 2018 roku zaktualizowany certyfikat homologacji, dzięki czemu Alfa Laval stała się pierwszym dostawcą spełniającym nowe wymagania G8.

Od czasu swojej premiery w 2006 roku, Alfa Laval PureBallast jest liderem w zakresie oczyszczania wód balastowych. Obecnie PureBallast 3 jest pierwszym systemem, który uzyskał homologację zgodnie z ostatnimi, zaostrzonymi wymaganiami IMO G8.

"Właściciele statków mogą być w pełni przekonani, że PureBallast 3 zagwarantuje zgodność z przepisami i ochronę środowiska naturalnego", mówi Anders Lindmark, szef Alfa Laval PureBallast. "Nasi klienci potrzebują rozwiązań przyszłościowych, dlatego certyfikacja zgodna ze zmienionymi wytycznymi G8 stanowi priorytet dla Alfa Laval."

Szczegółowe testy życzeniem Armatorów

Nowe zaostrzone wytyczne G8 przewyższają dzisiejsze surowe wymogi U.S. Coast Guard. Są to ważne zmiany, wynikające z faktu, że niektóre systemy zatwierdzone zgodnie z pierwotnymi wytycznymi G8, po poddaniu ich dodatkowym testom nie spełniają normy sprawności D-2. Organizacje Klientów, takie jak Międzynarodowa Izba Żeglugi (ICS), naciskały na zmianę wytycznych G8, tak aby zapewnić, że olbrzymie inwestycje w oczyszczanie wód balastowych przyniosą zamierzone rezultaty - a nie jedynie dodatkowy sprzęt.

Ponieważ systemy oczyszczania wód balastowych zatwierdzone zgodnie z poprzednimi wytycznymi nadal mogą być instalowane do 2020 r., nie ma natychmiastowej potrzeby zakupu systemu o zweryfikowanej zgodności z G8. Nie będą potrzebne żadne uaktualnienia wcześniej zainstalowanych systemów. Niemniej jednak, zgodność PureBallast 3 ze  zrewidowanymi wymaganiami G8 pokazuje, że to solidne rozwiązanie, które pozwoli właścicielom statków w pełni wykorzystać swoją inwestycję.

Certyfikacja G8 na wysokim miejscu wśród priorytetów Alfa Laval

Alfa Laval rozpoczęła testy skuteczności biologicznej zgodnie z nowym wymaganiami G8, po wysłuchaniu obaw armatorów i śledzeniu postępów legislacyjnych. Testy z wodą morską, słonawą i słodką zostały zakończone w 3 kwartale 2017 wraz z dodatkowymi próbami sprawdzającymi niezależność wyników od temperatury wody. Po raportowaniu i przeglądzie przez DNV GL w imieniu Norweskiego Urzędu Morskiego, Alfa Laval uzyskała zatwierdzenie pierwszego zweryfikowanego w branży certyfikatu G8 w dniu 2 lutego 2018 r. PureBallast 3 został doposażony w dodatkowy czujnik, natomiast  zużycie energii jak i przepływy pozostały bez zmian.

“Fakt, że nie wprowadzono żadnych większych zmian, to kolejny dowód na solidność technologii PureBallast" - mówi Anders Lindmark. "Dzięki uznaniu US Coast Coast i zgodności z zaostrzonym certyfikatem G8, PureBallast 3 zapewnia, przyszłościowe rozwiązanie dla całej floty."

Krótko mówiąc, poprawiony certyfikat G8 pokazuje, że PureBallast 3 zapewnia zgodność w najszerszym i najtrudniejszym zakresie scenariuszy operacyjnych. Wraz z wcześniej przyznanym uznaniem US Coast Guard, dużymi zasobami produkcyjnymi, silnymi partnerstwami i dobrze rozwiniętą ofertą usług, jest potwierdzeniem silnej pozycji Alfa Laval na rynku systemów do oczyszczania wód balastowych.

Więcej informacji na temat Alfa Laval PureBallast 3 i podejścia Alfa Laval do oczyszczania wód balastowych na www.alfalaval.com/pureballast

 

System Alfa Laval PureBallast

PureBallast, który był pierwszym komercyjnie dostępnym systemem oczyszczania wód balastowych, jest technologią, w której nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne. Istotnym składnikiem PureBallast jest wzmocniony reaktor UV, który został opracowany wspólnie przez firmy Alfa Laval i Wallenius Water w oparciu o technologię Wallenius Water. Wszystkie systemy PureBallast są dostępne z aprobatą typu IMO i US Coast Guard.

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, środki chemiczne, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie. Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2016 roku roczna sprzedaż wyniosła 35.6 biliona SEK (około 3.77 biliona Euro). Firma zatrudnia 17 000 pracowników.

www.alfalaval.com

Powiązane treści: