2017-01-17 Produkty

Alfa Laval TJ40G skraca czas mycia zbiorników i koszty

Turbina myjąca do zbiorników Alfa Laval TJ40G efektywnie usuwa pozostałości ze zbiorników przy jednoczesnym skróceniu cyklu mycia, obniżeniu kosztów energii, wody i środków chemicznych.

Najnowsza innowacja w typoszeregu urządzeń do mycia zbiorników firmy Alfa Laval TJ40G podnosi poprzeczkę w zakresie jakości czyszczenia zbiorników w zastosowaniach higienicznych, w przemyśle mleczarskim, napojów, przetwórstwa żywności, farmaceutycznym i kosmetycznym. Nowością jest udoskonalona funkcja samoczyszczenia turbiny zarówno od wewnętrznej jak i zewnętrznej strony, a także 100% pokrycie wewnętrznych powierzchni zbiornika.

„Z nową turbiną myjącą Alfa Laval TJ40G można spodziewać się wyjątkowej efektywności w czyszczeniu zbiorników," mówi Kim Kjellberg, Product Portfolio Manager, Tank Cleaning, Alfa Laval. "System samoczyszczący został zaprojektowany jako odpowiedź na wymagania w zakresie osiągnięcia wyższego poziomu higieny. Ze względu na dodatkowe  funkcje, takie jak małe otwory w piaście, uzyskuje się gwarancję, że korpus urządzenia jest czysty, potwierdzając wysoką skuteczność działania, co nie zawsze daje się osiągać z innymi urządzeniami.

Obecnie w ofercie Alfa Laval, obok turbiny Alfa Laval TJ20G, jest również TJ40G. Oferują one taką samą wyjątkową zdolność do czyszczenia, jakość produktów oraz znaczące oszczędności energii, wody i środków myjących ze względu na szybsze i bardziej skuteczne czyszczenie niż inne technologie. Alfa Laval TJ40G jest zaprojektowana dla zbiorników o pojemności od 50 do ponad 500 m3, a Alfa Laval TJ20G od 15 do 150 m3.

Wyjątkowa łatwość czyszczenia, niezawodność i przewidywalność

Alfa Laval TJ40G wykorzystuje strumień o dużej sile uderzenia co skutecznie myje twarde pozostałości w zbiornikach i zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia produktu. Turbina obrotowa ma cztery dysze i pozwala na mycie zbiornika 60% szybciej niż statyczne kule myjące, co wydłuża dostępny czas pracy pomiędzy przestojami szarżami produkcyjnymi. Krótszy proces mycia to również mniej wody i mniej środków czyszczących, co redukuje koszty eksploatacji nawet o 70%.

Optymalny wzór mycia zmniejsza zużycie środków chemicznych

Wzór mycia turbiny Alfa Laval TJ40G, składający się z ośmiu cykli, pozwala na sukcesywne i gęste pokrycie mytych powierzchni strumieniem wody, aż do uzyskania pełnego wymycia zbiornika. Wykorzystując silne mechaniczne uderzenia strumieniem cieczy myjących, Alfa Laval TJ40G do uzyskania najwyższego poziomy czystości, wymaga mniej czasu, energii, wody i środków czyszczących niż porównywalne metody CIP.

Łatwe wymywanie trudnych pozostałości i cząstek stałych

Alfa Laval TJ40G jest w stanie usunąć pozostałości w zbiorniku, jak i cząstki stałe o wielkości do 1 mm w płynie czyszczącym. Jest to szczególnie ważne dla wymagających linii technologicznych, w których dopuszczona jest możliwość zawracania do obiegu cieczy zawierających pewną ilość cząstek stałych o określonej wielkości przed ukończeniem cyklu mycia. (np. warzelnie)

Kompletny system samoczyszczący, wewnątrz i na zewnątrz

Turbina myjąca Alfa Laval TJ40G zapewnia nie tylko nieskazitelną jakość czyszczenia zbiornika, ale również wymycie swoich powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Jej higieniczna samoczyszcząca konstrukcja zapewnia, że środek myjący dociera do zewnętrznych powierzchni turbiny, a także krytycznych elementów wewnętrznych, takich jak wszystkie tuleje, łożyska i powierzchnie wewnętrzne. Zmniejsza to ryzyko zanieczyszczenia produktu i zapewnia wysoką jego jakość.

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie.

Alfa Laval jest  notowana na giełdzie Nasdaq OMX. W 2015 roku roczna sprzedaż wyniosła 39.7 biliona SEK (około 4.25 biliona Euro). Firma zatrudnia 17 500 pracowników.

TJ40G-HD旋转喷嘴储罐清洗-TJ40G-HD rotating nozzle storage tank cleaning

Powiązane treści: