Produkcja lodów

Produkcja lodów wymaga wysokiego stopnia elastyczności i wydajności, ze względu na konieczność przetwarzania różnego rodzaju sypkich i płynnych produktów, dostosowania produkcji do sezonowości popytu, a także wdrażania innowacyjnego i zróżnicowanego portfolio produktów. Szeroki asortyment komponentów do produkcji higienicznej i wyposażenia do zbiorników Alfa Laval zapewnia wydajność i elastyczność produkcji, pomagając producentom jak najefektywniej wykorzystać surowce i możliwości produkcyjne.

Ice-cream-processing

W zgodzie z najnowszymi trendami w produkcji lodów

Produkcja lodów o stałej, gładkiej i jednolitej strukturze za każdym razem jest wyzwaniem, gdyż istnieje wiele czynników, które należy uwzględnić w całym procesie - od mieszania, pasteryzacji, homogenizacji i chłodzenia aż do aromatyzowania, barwienia i zamrażania. W celu zapewnienia najwyższej jakości lodów bez naruszania ich integralności, należy zwrócić szczególną uwagę na jednolite mieszanie składników suchych i płynnych, które to wymaga optymalnej dyspersji i efektywności operacyjnej. Temperatura i czas wymagają precyzyjnej kontroli, zaś delikatna obróbka ma kluczowe znaczenie dla ochrony jakości produktów.

Alfa Laval oferuje szeroką gamę urządzeń higienicznych, które spełniają rygorystyczne normy mleczne przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałości produktu, najwyższego stopnia czystości i zwiększonej wydajności. Na różnych etapach produkcji lodów, urządzenia Alfa Laval pozwalają uzyskać jak najwięcej z surowców, zmniejszyć straty produktu i zużycie energii przy jednoczesnym zapewnieniu integralności produktu. Wszystko to zapewnia najwyższą jakość produktu końcowego i poczucie niezawodności i efektywności procesu.

 

Dlaczego warto wybrać Alfa Laval?

  • Udowodniona niezawodność
  • Kompletny asortyment urządzeń higienicznych wspiera innowacyjnośc, elstyczność i efektywność potrzebną do osiągnięcia sukcesu

Katalog produktów

Najnowsza wersja on-line katalogu 'Close at hand'   

Wyszukaj produkt Alfa Laval

Katalog części

Najnowsza dostępna wersja on-line katalogu 'Close at hand' części zamienne

Wyszukaj części wymienne Alfa Laval

Broszura: W samym centrum mleczarni

Artykuły techniczne

AlfaL-ThinkingA.jpg

Duński przemysł spożywczy i mleczarski

danish dairy and food industry.PNG

Urządzenia do procesów higienicznych Alfa Laval

Alfa Laval brochures with hygienic equipmentZnajdź informacje na temat rozwiązań Alfa Laval dla przemysłu spożywczego i biotechnologicznego.

Wymienniki ciepła 

Pompy  

Filtracja membranowa  

Wyposażenie zbiorników 

Armatura kwasoodporna 

Zawory i automatyka 

Animacje

Przejdź do strony z animacjami i zobacz urządzenie, jego budowę i zasadę działania. 

Przejdź do strony z animacjami