Półprodukty chemiczne

Niezależnie do tego, czy produkujesz formaldehyd, poliole, kwasy organiczne, aminy, czy inne półprodukty, Alfa Laval ma wiedzę i kompleksowy asortyment wymienników ciepła, skraplaczy, dekanterów i urządzeń do separacji, które spełniają Twoje potrzeby. Ponadto, niezawodność i odporność urządzeń Alfa Laval zapewnia Ci nie tylko spokój umysłu, lecz również zyskowność prowadzenia procesów produkcji półproduktów.

Intermediate chemicals production 640x360

Optymalizacja procesów produkcji półproduktów

Alfa Laval oferuje kompleksowy asortyment wydajnych i trwałych płytowych, spiralnych i uszczelkowych wymienników ciepła, skraplaczy, reboilerów, dekanterów oraz urządzeń do separacji dla branży intermediatów. Niezależnie od tego, czy produkujesz formaldehyd, poliole, kwasy organiczne, aminy, czy inne intermediaty, Alfa Laval ma niezbędną wiedzę i kompleksowy asortyment urządzeń spełniających Twoje potrzeby.

 

Kompaktowe płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval oferują mniejszą różnicę temperatur między gorącym i zimnym medium w wymiennikach ciepła, w ten sposób odzyskując znacząco więcej ciepła od tradycyjnych wymienników płaszczowo-rurowych. Pozwala Ci to na odzyskanie i ponowne wykorzystanie energii, co redukuje emisje CO2 z Twojego zakładu.

 

Przykładowo wymienniki ciepła Alfa Laval zarastają osadami znacząco wolniej. Oznacza to, że wymagają rzadszego czyszczenia, co minimalizuje czas przestojów. Ponadto, urządzenia można łatwo czyścić strumieniem wody pod ciśnieniem lub przy użyciu modułu do mycia w systemie CIP.

 

Balaji Amines Ltd. w Indiach jest dobrym przykładem jak inwestycja w wymiennik płytowy Alfa Laval Compabloc przekroczyła oczekiwania. Zużycie pary zredukowano o 40% w porównaniu do podobnych wymienników płaszczowo-rurowych. Zrewolucjonizowało to wydajność cieplną zakładu i znacząco skróciło czas zwrotu z inwestycji. Wykorzystanie Alfa Laval Compabloc do produkcji amin okazało się idealnym wyborem ze względu na niezawodność, wydajność i trwałość tego urządzenia, nawet przy pracy na agresywnych mediach w wysokich temperaturach i przy wysokich ciśnieniach. Niemalże niewymagający serwisowania wymiennik Compabloc może zostać wyczyszczony w ciągu kilku godzin zamiast kilku dni wymaganych w przypadku wymiennika płaszczowo-rurowego.

Materiały do pobrania