Produkcja nawozów NPK

Rosnące koszty, regulacje środowiskowe oraz globalny popyt na żywność wywierają na producentów nawozów NPK presję podnoszenia wydajności. Wysoce złożone procesy i korozyjne media sprawiają, że jest to trudne zadanie. Czy to przy produkcji jedno- czy wieloskładnikowych nawozów, producenci mogą mieć pewność, że trwałe, odporne na korozję płytowe grafitowe wymienniki ciepła Alfa Laval Diabon® będą pracować przez długi czas i podniosą produktywność zakładu.

NPK 640x360

Poprawa wydajności produkcji nawozów NPK

Produkcja nawozów NPK wiąże się z mieszaniem precyzyjnych proporcji związków azotu, fosforu i potasu w bardzo korozyjnym środowisku. Alfa Laval może pomóc wydłużyć czas pracy, poprawić odzysk ciepła i zrealizować szybki zwrot z inwestycji.

Asortyment wymienników ciepła Alfa Laval Diabon® posiada unikalne płyty grafitowe o nadzwyczaj dobrej odporności na korozję. Mogą wytrzymać najtrudniejsze warunki pracy i zapewniają długą żywotność urządzenia, maksymalnie wydłużony czas pracy oraz minimalizację zarastania, naprężeń i zmęczeń.

Nasze kompaktowe i elastyczne wymienniki grafitowe Diabon zwykle zajmują tylko do 40% miejsca wymaganego przez porównywalne grafitowe wymienniki płaszczowo-rurowe lub blokowe. Oszczędza to cenną przestrzeń w zakładzie i ułatwia montaż w ciasnych pomieszczeniach, co może przyczynić się do zwiększenia zdolności produkcyjnych istniejących zakładów.

Wydajne płytowe wymienniki ciepła Diabon® dają belgijskiemu producentowi nawozów „licencję na działanie”

Stary układ chłodzenia otwartego zagrażał, że fabryka siarczanu potasu Tessenderlo Chemie w Ham w Belgii będzie generować strumienie odpadów skażone kwasem chlorowodorowym, które postawią pod znakiem zapytania rentowność zakładu. Alfa Laval znalazła rozwiązanie problemu.

Przeczytaj cały opis