Produkcja kwasu siarkowego

Wydajność procesu jest w produkcji kwasu siarkowego kluczowa. Producenci coraz częściej szukają u Alfa Laval wiedzy procesowej, niezawodnych urządzeń odpornych na korozję oraz szerokiego wachlarza usług wspierających optymalną pracę instalacji. Alfa Laval, jako partner od dawna obecny w branży, pomaga zwiększyć wydajność zakładu, zmniejszyć koszty i sprawić, by zakład był bardziej przyjazny środowisku.

Alumina

Sprawdzone rozwiązania dla wydajnej produkcji kwasu siarkowego

Branża kwasu siarkowego stoi w obliczu takich wyzwań, jak wydajność energetyczna, ograniczenia kosztowe oraz ochrona środowiska. Dzięki ponad czterdziestoletniemu doświadczeniu w produkcji kwasu siarkowego Alfa Laval pomaga sprostać tym wyzwaniom.

Nasz szeroki asortyment odpornych na korozję wymienników ciepła, sprawdzony w trudnych warunkach panujących w instalacjach kwasu, zapewnia niezrównane parametry wymiany ciepła wymagane dla wysokiej wydajności procesu. Od chłodnic słabego kwasu, chłodnic wieży suszącej oraz wież absorpcyjnych do chłodnic produkty, chłodnic oleum i wymienników od odzysku ciepła z oleum, urządzenia Alfa Laval zapewniają znakomitą sprawność wymiany oraz odzysku ciepła, a także innych zadań związanych z produkcją kwasu siarkowego. Co więcej, urządzenia te mają dodatkowe zalety w postaci niskich kosztów instalacji, użytkowania i serwisowania.

Materiały o wysokiej jakości

Kwas siarkowy wiąże się z wysoce agresywnym środowiskiem pracy. Alfa Laval posiada szeroki asortyment materiałów odpornych na korozję oraz trwałych, wysoce odpornych uszczelek, zaprojektowanych z myślą o najbardziej wymagających zadaniach przy produkcji kwasu siarkowego. Dzięki szerokiemu doświadczeniu w tej branży pomagamy dobrać odpowiedni materiał do danego procesu i w ten sposób zapewnić niezawodną pracę i długi czas produkcji.

Dochody z odzysku ciepła odpadowego

Znaczące ilości ciepła uwalniane w produkcji kwasu siarkowego na dużą skalę stanowią zyski, które oczekują na zebranie. Jako jeden z najlepszych na świecie ekspertów w dziedzinie technologii odzysku ciepła, Alfa Laval oferuje sprawdzone  technologie oraz swoje długoletnie doświadczenie jako pomoc w odzysku cennej energii i spożytkowaniu jej w komercyjny sposób.

Odzyskana dzięki uszczelkowym i kasetowym wymiennikom ciepła Alfa Laval energia może być wykorzystana do ogrzania wody kotłowej, do procesu podgrzewania wstępnego, zaopatrywania w energię sąsiednich zakładów, lub w lokalnych lub miejskich sieciach ciepłowniczych. Niezależnie od wyboru, odzysk ciepła odpadowego wiąże się z minimalnymi nakładami inwestycyjnymi oraz maksymalnymi oszczędnościami, co pomaga poprawić rentowność.

Zakład produkcji kwasu siarkowego i ogrzewanie sieciowe

Po modernizacji instalacji chłodzenia i włączenia płytowych wymienników ciepła w zamknięty układ chłodzenia, udało się podwyższyć temperaturę wody chłodzącej i wykorzystac ją do ogrzewania sieciowego.

Przeczytaj o instalacji w zakładzie Kemira i kasetowych wymiennikach ciepła dostarczonych przez Alfa Laval