Produkcja kwasu azotowego

Odporność na korozję to nieodzowna cecha urządzeń do produkcji kwasu azotowego, co oznacza, że koszty materiałowe mogą w tym przypadku być bardzo wysokie. Dzięki inteligentnym, kompaktowym i wysoce wydajnym konstrukcjom urządzenia Alfa Laval wykorzystują egzotyczne materiały w możliwie najlepszy sposób, optymalizując wydajność zakładu przy jednoczesnej minimalizacji nakładów kapitałowych.

Nitric-acid 640x360

Chłodzenie i skraplanie gazów w zakładach produkujących kwas azotowy odbywa się w ekstremalnie agresywnym środowisku. Dzięki bliskiej współpracy z klientem, Alfa Laval może zalecić optymalny materiał dla większości punktów pracy i zapewnić długą żywotność urządzeń.

Dzięki swojej kompaktowej, bezuszczelkowej oraz w pełni spawanej budowie, spawany laserowo wymiennik ciepła Alfa Laval Compabloc często jest najlepszym wyborem dla wymagających zadań skraplania.

W przypadku chłodzenia można zawsze zastosować  kasetowy lub uszczelkowy wymiennik ciepła Alfa Laval, który będzie dostosowany do temperatur, ciśnień i stężeń kwasu azotowego. 

Oprócz głównej linii procesowej kwasu azotowego, Alfa Laval oferuje szeroki asortyment urządzeń wykorzystywanych w użytkowych częściach zakładu, w tym urządzenia do skraplania pary, uzdatniania ścieków oraz wirówki szybkoobrotowe do oczyszczania oleju smarowego.