Produkcja węglanu sodu

Produkcja węglanu sodu wymaga procesów o dużej energochłonności. Przechwycenie potrzebnej energii cieplnej z jednego strumienia procesu w celu wykorzystania jej w innym miejscu jest mądrym sposobem na minimalizację kosztów energii oraz maksymalizację produktywności. Szeroki asortyment kompaktowych, trwałych i wydajnych wymienników ciepła Alfa Laval właśnie w taki sposób wspiera wytwórców węglanu sodu.

Soda ash 640x360px

Na pulsie branży węglanu sodu

Jak najlepsze wykorzystanie dostępnych materiałów, zmniejszanie kosztów produkcji oraz zwiększanie uzysku są kluczowymi czynnikami sukcesu dla producentów węglanu sodu. Przeszkodę w osiągnięciu celu mogą stanowić korozyjne media.

Kompaktowe i odporne na korozję płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval zapewniają wysoką wydajność, trwałość i spokój umysłu. Nasze wykonane z odpornego na korozję tytanu lub z stopów metali, wysoko wydajne wymienniki ciepła neutralizują bolączki związane ze stosowaniem konwencjonalnych wymienników płaszczowo-rurowych. Ponadto, płytowe wymienniki Alfa Laval mogą być łatwo otwarte i wyczyszczone na miejscu, co drastycznie zmniejsza koszty serwisowania.

Oszczędność przestrzeni – przy większej wydajności

Saving space - and increasing productivity

Przez wiele lat firma Brunner Mond używała rurowych wymienników ciepła Caisse jako chłodnic gazu z destylacji amoniaku w zakładzie produkującym węglan sodu w Northwich w Anglii. Jednakże, w miarę upływu czasu pojawiły się problemy z korozją i przeciekami. Rozwiązaniem okazał się być płytowy skraplacz Alfa Laval.

Przeczytaj cały opis rozwiązania

Podwyższaj opłacalność procesów

Waste heat recoveryInwestycje w odzysk ciepła odpadowego są często bardzo opłacalne., Standardowy czas zwrotu wynosi krócej niż jeden rok.

Odzysk ciepła odpadowego