Oczyszczanie cieczy chłodzących

Mniej przestojów, większa wydajność, niższe koszty eksploatacyjne. To tylko niektóre z istotnych powodów, aby stosować dedykowane moduły dla oczyszczania cieczy. Wybierając wysoko obrotowe wirówki zamiast filtrów, zapewnisz sprawne działanie procesu przy niższych kosztach i przy minimalnym wpływie na środowisko.

coolant cleaning 640x360

Chłodziwa i ciecze myjące

Wyobraź sobie, że wykorzystujesz ciecze myjące i chłodziwa przez lata. Z modułem czyszczącym firmy Alfa Laval możesz przedłużyć żywotność cieczy myjących i chłodziw do 6-10 razy. Oznacza to, że zużycie koncentratu / detergentów jest niższa i koszty utylizacji są zmniejszone.

Niezależnie od tego czy prowadzisz działalność produkcyjną czy też wykonujesz na zamówienie systemy filtracji lub odtłuszczania chłodziw, wysokoobrotowe wirówki Alfa Laval to inwestycja przynosząca znaczne oszczędności w porównaniu do tradycyjnych metod, takich jak filtry. Dla mniejszych i lokalnych zbiorników, Alfa Laval oferuje przenośne urządzenia do oczyszczania, zaś w przypadku systemu centralnego będą to stacjonarne rozwiązanie. 

Alfa Laval to zawsze najlepsze rozwiązanie dla Twojego systemu. 

Ciecze myjące

Czyste ciecze myjące to oszczędność czasu i pieniędzy. Czyszczenie w systemie ciągłym za pomocą wysokoobrotowych wirówek odśrodkowych wydłuża żywotność cieczy myjących nawet 6-krotnie, przynosząc znaczące oszczędności w zakresie kosztów części zamiennych. Koszty usuwania zanieczyszczonych płynów i filtrów są również znacznie zredukowane.

Czysty olej i ciecze przemysłowe bez cząstek stałych przyczyniają się do uzyskania wysokiej jakości produktu. Zapewniają one także dłuższą żywotność urządzeń, zmniejszają straty w produkcji, konieczność ponownego przetwarzania oraz skracają czas przeznaczony na dodatkowe - uzupełniające procesy.

Do czyszczenia cieczy myjących, Alfa Laval oferuje systemy AlfaPure. Zakres systemów AlfaPure to seria kompletnych modułów separacji do czyszczenia wielu rodzajów cieczy serwisowych opartych na wodzie, stosowanych w przemyśle metalurgicznym, w tym mycie ługu i odtłuszczanie wanien itp.

Chłodziwa

Wiele problemów można uniknąć stosując produkty dedykowane do oczyszczania chłodziw firmy Alfa Laval. Proces wymiany zanieczyszczonego chłodziwa tradycyjnymi metodami jest brudny i czasochłonny. Stosując wysokoobrotowe wirówki, staje się on mniej skomplikowany, bardziej ekologiczny i wpływa na obniżenie kosztów w zakresie zużycia drogich narzędzi i sprzętu.

Inwestycja w wysokoobrotowe wirówki oznacza wybór rentownego rozwiązania, przedłużenie żywotności chłodziw przez okres do 10 lat. Jednocześnie można uzyskać niższe koszty zakupu i utylizacji, mniejsze ilości odpadów, ograniczyć roboczogodziny w zakresie czyszczenia zbiorników i wydłużyć czas produkcji.

W zależności od potrzeb związanych z oczyszczaniem chłodziw, Alfa Laval oferuje zarówno przewoźne lub stacjonarne rozwiązanie dla poszczególnych zbiorników: Alfie 200 lub Alfie 500. Dla większych lub systemów centralnych, lepszym rozwiązaniem jest AlfaPure o większej wydajności.

Niezależnie od wyboru, instalacja jest prosta i nie ma konieczności modyfikacji w istniejący system. A ponieważ wirówka jest montowana w obiegu by-pass, oczyszczanie chłodziw można prowadzić zarówno w fazie produkcji, jak i postoju instalacji.

Portfolio usług serwisowych 360°

 

Aby utrzymać park maszynowy w najlepszym stanie operacyjnym, Alfa Laval oferuje kompletny pakiet usług serwisowych.

Napisz do nas i dowiedz się więcej, jak przedłużyć sprawność swoich urządzeń.