Ogrzewanie wody basenowej

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła i systemy Alfa Laval oferują energooszczędne i ekonomiczne rozwiązanie w zakresie utrzymania na pożądanym poziomie temperatury wody w basenach przez cały rok. W niektórych projektach, ogrzewanie basenu może być częścią kompleksowego rozwiązania firmy Alfa Laval.

Swimming pool heating 640x360

Ekonomiczne ogrzewanie basenu

Wymiennik ciepła instalowany między obiegiem basenu a instalacją grzewczą budynku oddziela obwody i zapewnia ogrzewanie basenu. Termodynamiczne korzyści i niski koszt użytkowania płytowych wymienników ciepła w układzie ogrzewania basenu zdecydowały, że te rozwiązania są częściej stosowane niż wymienniki płaszczowo-rurowe. Alfa Laval oferuje również kompaktowy układ do podgrzewania oraz utrzymywania temperatury wody w basenie.

Elastyczność korzystania z różnych źródeł energii

Do ogrzewania wody w basenie mogą być wykorzystane różne źródła energii cieplnej, takie jak np. ciepło nadmiarowe z systemu ogrzewania budynku, odnawialne źródła energii (energia geotermalna i słoneczna) mające duży potencjał ekonomiczny. Ogrzewanie basenu może być częścią większego projektu. W ośrodku Cancún Palace w Meksyku działa system klimatyzacji i ogrzewania wody basenowej, w którym wykorzystano wymienniki ciepła Alfa Laval. Ciepła woda ze skraplaczy wykorzystywana jest do podgrzewu wody basenowej bez dodatkowych kosztów.

Przyszłość w aplikacjach HVAC

Portfolio usług serwisowych 360°

 

Aby utrzymać park maszynowy w najlepszym stanie operacyjnym, Alfa Laval oferuje kompletny pakiet usług serwisowych.

Napisz do nas i dowiedz się więcej, jak przedłużyć sprawność swoich urządzeń.