Ogrzewanie pomieszczeń

Ogrzewanie oznacza zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach mieszkalnych lub budynkach użyteczności publicznej, a także przygotowanie ciepłej wody użytkowej, wody basenowej, itp.

space heating 640x360

Wymiana ciepła

Istnieją różne sposoby przekazywania energii z wody do pomieszczenia w celu uzyskania komfortu cieplnego. Jedną z metod jest zastosowanie grzejników. Alternatywą dla grzejników jest ogrze­wanie podłogowe. Podłogowy obieg grzewczy może współistnieć z instalacją grzejnikową. Rozwiązaniami stosowanymi w budynkach użyteczności publicznej są nagrzewnice wtłaczające ciepłe powietrze do pomieszczeń oraz połączenie różnych metod, np. grzejników i ogrzewania podłogowego lub grzejników i nagrzewnic.

Kompletne rozwiązania do ogrzewania pomieszczeń

Alfa Laval oferuje kompleksowe rozwiązania do ogrzewania budynków o różnej wydajności. Jednym z przykładów jest stacja mieszkaniowa Micro, przeznaczona do przygotowania ciepłej wody użytkowej (cw.) i do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania (co). Temperatura w pomieszczeniu regulowana jest automatycznie w zależności od temperatury zewnętrznej.

Przyszłość w aplikacjach HVAC

Portfolio usług serwisowych 360°

 

Aby utrzymać park maszynowy w najlepszym stanie operacyjnym, Alfa Laval oferuje kompletny pakiet usług serwisowych.

Napisz do nas i dowiedz się więcej, jak przedłużyć sprawność swoich urządzeń.