Ochrona chillera

Zanieczyszczenie środowiska stanowią zagrożenie dla wydajności agregatu chłodniczego, ze względu na podatnośc skraplacza na różne zanieczyszczenia. Alfa Laval znalazła sposób, aby zapewnić ochronę agregatu poprzez zastosowanie efektywnego wymiennika ciepła do rozwiązań dedykowanych dla free-coolingu.

Chiller-protection 640x360

Zanieczyszczenie pogarsza wydajność

Zanieczyszczone środowisko pracy zwiększa ryzyko awarii agregatu chłodniczego z tytułu utraty wydajności skraplacza. Ponieważ skraplacz jest bardzo podatny na korozyjne chlorki i zanieczyszczenia biologiczne występujące w wodzie, istnieje potrzeba zapewnienia efektywnej i ekonomicznej ochrony agregatu.

Free-cooling jako metoda ochrony agregatu

Uszczelkowe wymienniki ciepła Alfa Laval mogą być wykorzystywane w celu zapewnienia ekonomicznej i wysoce skutecznej ochrony skraplacza w agregatach chłodniczych. W połączeniu z wieżą chłodniczą lub wolnym źródłem chłodzenia, takim jak rzeki lub jeziora, płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval tworzą system pośredniej ochrony agregatu. To rozwiązanie w stosunku do bezpośredniego systemu, w którym źródło chłodzenia znajduje się w bezpośrednim połączeniu z agregatem, eliminuje problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska, w wyniku czego poprawia się niezawodność skraplacza i zmniejszone są koszty operacyjne.

Przyszłość w aplikacjach HVAC

Portfolio usług serwisowych 360°

 

Aby utrzymać park maszynowy w najlepszym stanie operacyjnym, Alfa Laval oferuje kompletny pakiet usług serwisowych.

Napisz do nas i dowiedz się więcej, jak przedłużyć sprawność swoich urządzeń.