Free cooling - ciecz

Chłodzenie w systemie tzw. free cooling-u przy wykorzystaniu wody z rzek, jezior lub mórz, może być odpowiedzią na ekonomiczne i ekologiczne układy klimatyzacji i chłodzenia w procesie. Dowiedz się, jak wykorzystać free cooling w konkretnych zastosowaniach i zintegrować go z systemem.

Free cooling liquid 640x360

Ekonomiczny układ chłodzenia

W okresie wiosny i jesieni stosowane jest połączenie free cooling-u i chłodu generowanego przez agregat. W lecie całe zapotrzebowanie na chłód pokrywa agregat chłodniczy. W układzie free coolingu mogą być wykorzystywane jako źródła: woda z rzek, głębokich jezior lub oceanów, wody gruntowe, zbiorniki lodu albo powietrze. 

Mniejsze zużycie czynników chłodniczych i niższe koszty 

Stosowanie w chłodnictwie tzw. free cooling-u jako źródła chłodu pozwala redukować ilość szkodliwych dla środowiska mediów chłodniczych. Free cooling jest także dobrym sposobem na obniżenie kosztów energii elektrycznej – w niektórych przypadkach spadek jej zużycia może przekroczyć 75%. Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej ma również pozytywny wpływ na środowisko, ograniczając jego zanieczyszczenie. 

Przyszłość w aplikacjach HVAC

Portfolio usług serwisowych 360°

 

Aby utrzymać park maszynowy w najlepszym stanie operacyjnym, Alfa Laval oferuje kompletny pakiet usług serwisowych.

Napisz do nas i dowiedz się więcej, jak przedłużyć sprawność swoich urządzeń.