Układy solarne

Energia słoneczna jest bardzo wygodną alternatywą do innych źródeł energii wykorzystywanych w sieciach ciepłowniczych, np.: biopaliwa. Alfa Laval oferuje płytowe wymienniki ciepła, systemy przygotowania wody użytkowej oraz układy regulacji AlfaPilot, które wykorzystują energię słoneczną w sieciach ciepłowniczych.

Solar thermal 640x360

Energia odnawialna

Przekazywanie ciepła z kolektorów słonecznych jest idealnym sposobem wykorzystania energii słonecznej. Ciepło promieni słonecznych absorbowane jest na płaskiej powierzchni, a następnie przekazywane cieczy. Gorąca ciecz może być wykorzystana do podgrzewu ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania pomieszczeń.

Konwersja energii słonecznej na całym świecie

Wymienniki ciepła Alfa Laval zapewniają wysoką sprawność wymiany ciepła potrzebną do wyodrębnienia energii słonecznej. Płytowe wymienniki ciepła, systemy przygotowania ciepłej wody i jednostki i układy regulacyjne AlfaPilot są wykorzystywane w innowacyjnych zastosowaniach; od największej na świecie sieci ciepłowniczej wykorzystującej ciepło solarne na duńskiej wyspie Aero do zapewnienia dostaw wody użytkowej podgrzewanej energią solarną w wiosce olimpijskiej w Pekinie.

Przyszłość w aplikacjach HVAC

Portfolio usług serwisowych 360°

 

Aby utrzymać park maszynowy w najlepszym stanie operacyjnym, Alfa Laval oferuje kompletny pakiet usług serwisowych.

Napisz do nas i dowiedz się więcej, jak przedłużyć sprawność swoich urządzeń.