Konwersja energii

Niezależnie od tego czy mówimy o transformatorach, prostownikach czy napędach elektrycznych, Alfa Laval oferuje najnowszej generacji urządzenia chłodnicze. Dzięki kilku lat intensywnego rozwoju produktów, Alfa Laval jest w stanie zaoferować wysokiej wydajności wymienniki ciepła o zwartej konstrukcji. Naszymi klientami są globalnymi liderami rynku i innych znanych firm w branży konwersji energii.

power-conversion 640x360

Chłodzenie transformatora

Przez utrzymywanie niskiej temperatury w oleju, większe obciążenie elektryczne jest dozwolone w transformatorze na stałym poziomie lub w okresach szczytowego zapotrzebowania. Alfa Laval oferuje szeroki zakres wysokiej jakości rozwiązań chłodzenia oleju transformatorowego. Są to nowocześnie zaprojektowane powietrzne wymienniki ciepła (OFAF) i płytowe wymienniki ciepła z podójnymi ściankami (OFWF). Urządzenia są zaprojektowane pod kątem maksymalnej wydajności w kompaktowej konstrukcji. Wraz z wymiennikiem ciepła, dostarczamy bardzo wydajne i nie wymagające konserwacji pompy oleju transformatorowego.

Chłodnice oleju transformatorowego AlfaBlue są lekkie i kompaktowe, ale wytrzymują trudne warunki pracy. Dla aplikacji OFWF, płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval z podójnymi ściankami zapewniają podwójne bezpieczeństwo, jakiego potrzebujesz.

Chłodzenie prostownika

Alfa Laval oferuje różne rozwiązania dla prostowników chłodzonych cieczą: powietrzne, płytowe i wymienniki ciepła typu AlfaNova. Wykonane w technologii łączenia dyfuzyjnegosa wykonane w 100% ze stali kwasoodpornej, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem dla środowisk, gdzie nie można stosować miedzi, a przestrzeń instalacyjna jest ograniczona.

 

Chłodzenie przetwornic częstotliwości (napędy AC)

Alfa Laval posiada bogate doświadczenie i know-how, jeśli chodzi o chłodzenie napędów. Kompaktowa budowa nowoczesnych przetwornic częstotliwości jest kluczowym czynnikiem. Dzięki połączeniu z wymiennikiem ciepła Alfa Laval możliwe jest osiągnięcie kompaktowej budowy i wysokiej wydajności chłodzenia.

Kompaktowe wymienniki AlfaNova wykonane w 100% ze stali kwasoodpornej są doskonałym rozwiązaniem do czystej wody, gdy przestrzeń jest ograniczona.