Obróbka odpadów olejowych

Odpady zaolejone w elektrowniach obejmują oleje odpadowe z procesów paliwowych i smarowania, ale także zaolejoną wodę, która zwykle jest dodatkowo zanieczyszczona chemikaliami i cząstkami stałymi. Oddzielanie wody, oleju i ciał stałych chroni środowisko i pozwala odzyskać straty paliwa.

Oily waste treatment 640x360

Osuszanie strumieni odpadów oleistych

Większość odpadów oleistych to woda. Woda jest zanieczyszczona olejem, który musi być czyszczony w ustalonych granicach, zanim będzie mógł zostać odprowadzony do środowiska. Ale nawet odpadowy olej z separatorów i filtrów jest prawie 50% wody.

Separacja odśrodkowa jest jedynym sposobem skutecznego radzenia sobie ze wszystkimi tymi tłustymi odpadami. Używając Alfa Laval PureDry można usunąć z oleju odpadowego każdą kroplę cieczy. Oddzieloną wodę, podobnie jak wszystkie inne oleiste wody, można oczyścić za pomocą Alfa Laval PureBilge do zawartości oleju niższej niż 5 ppm.

Oszczędność paliwa i pieniędzy

Woda nie jest jedyną rzeczą PureDry może wydzielić z odpadowego oleju. Gdy do olejów napędowych i olejów smarowych wykorzystywanych jest oddzielne zbiorniki na odpady, może odzyskać jakość oleju do ponownego wykorzystania jako paliwo - zazwyczaj 1-2% zużytej objętości.

Pieniądze są również oszczędzane przez 99% redukcję ilości oleju odpadowego. Z usunięciem wody i oleju pozostały tylko super suche ciała stałe. Pozwala to na wykorzystanie mniejszych zbiorników na olej opałowy, co oszczędza zarówno przestrzeń, jak i koszt instalacji.